Partner serwisu Visa dla biznesu

Miliony euro dla startupów. Rusza PowerUp! Challenge od InnoEnergy

Fintek
Fintek
#Fintek Reporter#Start up
Opublikowano: 15 stycznia 2020, 15:20 Aktualizacja: 7 lutego 2020, 13:48

InnoEnergy rozpoczyna 6. edycję konkursu PowerUp! Challenge. Firma poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej, oferując możliwość inwestycji liczonych w milionach euro.

Konkurs jest otwarty dla przedsiębiorstw na każdym etapie rozwoju, a najlepsi będą mogli korzystać z dostępu do europejskiej sieci partnerów InnoEnergy i milionowych inwestycji. Termin składania wniosków mija 5 marca 2020. Wnioski o uczestnictwo można przesyłać pod tym linkiem.

InnoEnergy startuje z 6. edycją PowerUp! Challenge

Specjalnie dla startupów, w ramach PowerUp! Challenge, InnoEnergy organizuje konkurs, w którym do wygrania są nagrody finansowe o łącznej wartości 65 000 euro i tytuł „Start-up of the Year”. Najlepsi będą mieli możliwość uczestnictwa w Business Bootcamps, które koncentrują się na merytorycznym wsparciu młodych przedsiębiorców przez międzynarodowych ekspertów – czytamy w komunikacie.

InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, CleanTech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Poprzez wiedzę, finansowanie oraz sieć kontaktów wspiera komercjalizację produktów i ich wprowadzenie na rynki międzynarodowe.

Jedną z przełomowych inwestycji InnoEnergy jest Northvolt, największy w Europie producent baterii litowo-jonowych, wyceniany obecnie na 1,6 mld euro. Na czele założonej w 2016 roku spółki stanęło dwóch byłych wiceprezesów Tesli – Peter Carlsson oraz Paolo Cerutti.

Kilka miesięcy temu firma Northvolt uzyskała 350 mln euro dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Obecnie buduje dwie fabryki akumulatorów zasilane „zieloną” energią: Northvolt Ett w Skellefteá, w pobliżu koła podbiegunowego, oraz Northvolt Zwei w Dolnej Saksonii w Niemczech. Co ciekawe, w Gdańsku od połowy ubiegłego roku działa nowoczesna linia montażu baterii i systemu magazynowania energii – Northvolt Battery Systems Jeden.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

miliony-euro-dla-startupow-rusza-powerup-challenge-od-innoenergy