Każda osoba, która złożyła wniosek o kredyt hipoteczny w Banku Millennium, ma możliwość sprawdzenia statusu tego wniosku w aplikacji mobilnej. Usługa jest dostępna po zainstalowaniu aplikacji Banku Millennium w telefonie, z przycisku na ekranie aktywacji:
Podczas pierwszego wejścia pojawi się ekran z informacją, co jest potrzebne do zalogowania się do usługi. – numer wniosku kredytowego, wybrane cyfry z numeru PESEL lub paszportu oraz H@sło SMS, które bank prześle na numer telefonu podany we wniosku kredytowym.
W ramach usługi w aplikacji mobilnej dostępne są następujące informacje:
  • aktualny status wniosku z opisem, co się dzieje z wnioskiem na danym etapie
  • pasek postępu, prezentowany w formie koła
  • numer wniosku i wnioskowana kwota
  • imię i nazwisko eksperta prowadzącego wniosek, a w przypadku wniosku złożonego u brokera również dodatkowa informacja o partnerze prowadzącym wniosek
  • lista poprzednich etapów wniosku

Kredyt hipoteczny całkowicie online? Na razie tylko w planach

– Jak wcześniej zapowiadaliśmy, to kolejny etap projektu pełnej digitalizacji kredytów hipotecznych. W planach mamy udostępnienie kolejnych rozwiązań, a docelowo uruchomienie zdalnego procesu sprzedaży „end to end” w bankowości elektronicznej – mówi Ania Meunier, Kierująca Wydziałem Kredytów Hipotecznych w Banku Millennium
– Projektując nowe rozwiązania w zakresie hipotek, po raz kolejny spojrzeliśmy na cały proces oczami klientów. Priorytetem było dla nas zapewnienie jak najlepszego doświadczenia w korzystaniu z usługi.  Wiemy, że ubieganie się o kredyt hipoteczny to jeden z ważniejszych momentów w życiu, tym bardziej zależało nam na tym, by proces ten przebiegał płynnie i transparentnie. Mamy już sygnały od klientów, że to się udało. Teraz idziemy o krok dalej i proponujemy równie wygodne rozwiązanie osobom, które dotychczas nie korzystały z naszych usług – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.
/Fintek.pl