Partner serwisu Visa dla biznesu

Millennium wykorzysta Cronto do autoryzacji transakcji

Fintek
Fintek
#Millennium
Opublikowano: 14 listopada 2019, 13:01 Aktualizacja: 15 listopada 2019, 11:57

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił klientom z segmentu przedsiębiorstw nowe narzędzie autoryzacji transakcji i logowania do serwisu bankowości internetowej. Jest to token sprzętowy z czytnikiem, oparty na autorskiej technologii Cronto firmy OneSpan.

Cronto One Span

Nowo udostępniony token to intuicyjne urządzenie służące do logowania i autoryzowania transakcji w serwisie bankowości internetowej Millenet. Umożliwia ono weryfikację i zatwierdzanie transakcji w dowolnym miejscu i czasie. Technologia Cronto wykorzystuje unikatowe rozwiązanie w postaci graficznego kryptogramu, składającego się z matrycy kolorowych kropek wyświetlanych na ekranie komputera.

What You See is What You Sign

Generowany w serwisie bankowości internetowej kod graficzny sczytywany jest z ekranu komputera za pomocą tokena. Urządzenie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Działa w trybie offline, bez dostępu do sieci. Technologia Cronto jest zgodna z zasadą WYSIWYS (What You See Is What You Sign – podpisujesz to, co widzisz), umożliwiając klientowi zweryfikowanie takich danych transakcji, jak kwota i numer rachunku przed jej zatwierdzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem urządzenia jest kod PIN, nadawany indywidualnie przez każdego użytkownika.

– Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy naszym klientom korporacyjnym nowoczesny token, pozwalający na budowanie doskonałego doświadczenia klienta, przy równoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. To dla nas priorytet. Jesteśmy jednym z liderów w tym zakresie, w tym roku po raz czwarty z rzędu zostaliśmy uznani za jeden z najbezpieczniejszych banków w Polsce  – powiedział Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Fintech w bankowości korporarcyjnej

Firmy z segmentu bankowości korporacyjnej korzystają z takich narzędzi dziesiątki razy dziennie, dlatego wygoda, łatwość obsługi i najwyższy poziom bezpieczeństwa są niezwykle ważne dla nich i dla nas. Podjęliśmy decyzję o wyborze rozwiązania OneSpan wspólnie z naszymi klientami korporacyjnymi. Przyjrzeliśmy się różnym rodzajom rozwiązań dostępnych na rynku i sprawdziliśmy, które spełniają nasze wymagania dotyczące takich narzędzi. Zaprezentowaliśmy wyselekcjonowane urządzenia wybranym klientom, aby mogli wyrazić swoją opinię. Na podstawie opinii klientów wybraliśmy rozwiązanie OneSpan- powiedziała Halina Karpińska, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Aby zalogować się do Millenetu za pomocą tokena, należy podać dane logowania, uruchomić urządzenie i zeskanować nim kolorowy kod wygenerowany w systemie bankowości elektronicznej, następnie podać PIN do urządzenia oraz przepisać kod widoczny na ekranie tokena. Autoryzacja operacji przebiega w sposób analogiczny, bez potrzeby ręcznego przepisywania danych do urządzenia.

OneSpan to firma wspierająca instytucje finansowe i inne organizacje w rozwoju digitalizacji. Ponad połowa pierwszej setki globalnych banków korzysta z rozwiązań OneSpan w zakresie ochrony ich najważniejszych relacji i procesów biznesowych.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

millennium-wykorzysta-cronto-do-autoryzacji-transakcji