Mindgram pozyskuje 7 mln euro

W komunikacie czytamy, że fundusz Smartlink Partners ma nie tylko zapewnić wsparcie finansowe, ale także, poprzez swoje synergie z JR Holding ASI S.A. i przedsiębiorcami skupionymi wokół organizacji Corporate Connections, wesprzeć Mindgram w zdobywaniu największych klientów korporacyjnych dzięki strategicznemu doradztwu w obszarach enterprise compliance oraz integracji z korporacyjnymi technologiami i narzędziami.

Startup Mindgram pozyskuje 11 mln PLN na rozwój

Startup Mindgram został założony przez psycholożkę Małgorzatę Ohme oraz przedsiębiorców Jakuba Zielińskiego i Adama Plonę w 2020 roku. Firma uruchomiła platformę online i aplikację, umożliwiające dbanie o dobrostan i zdrowie psychiczne pracowników – od diagnozy po prewencję i pomoc psychologiczną. Użytkownicy mają dostęp do warsztatów, szkoleń, podcastów, konsultacji na czacie i pełnowymiarowej psychoterapii online.

Z perspektywy inwestorów rozwój Mindgram jest napędzany przez konkretne czynniki: skutki pandemii, inflacji i konfliktów zbrojnych przyczyniły się do zaostrzenia problemów z dostępem do opieki psychologicznej oraz wzrostu zachorowań na depresję, czy liczby osób cierpiących z powodu lęków i uzależnień. WHO prognozuje, że do 2030 roku depresja stanie się najbardziej powszechną chorobą na świecie.

Mindgram aspiruje do bycia jedną z czołowych światowych platform w obszarze zdrowia psychicznego, rywalizując z globalnymi graczami. Obecnie platforma jest dostępna w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Już w marcu tego roku dodane zostaną niemiecki, francuski, duński, portugalski i włoski, a do końca roku 30 kolejnych języków, m.in. ukraiński, arabski i chiński.