Według raportu HR Hints “Mental health founderów i pracowników polskich startupów” (2021) aż 71% członków zespołów startupów deklaruje, że w organizacji przydałby się program wsparcia psychologicznego. Obecnie tylko 15% startupów oferuje tego typu benefity. To bardzo mało.

“Mindgram for Startups” pomoże pracownikom startupów

Dynamiczny rozwój firm, długie godziny pracy (ponad połowa pracowników startupów pracuje ponad 8 godzin dziennie) i związany z nią stres bardzo szybko mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Dodatkowo brak atrakcyjnej oferty benefitowej i odpowiedniej opieki zniechęca kandydatów do pracy w startupach.

Startupy i firmy w fazie szybkiego wzrostu to grupa, która jest najbardziej narażona na stres, wypalenie zawodowe i depresję. 71% pracowników startupów deklaruje, że w firmie potrzebny jest program wsparcia psychologicznego. W odpowiedzi na potrzebę wsparcia psychologicznego założycieli startupów i ich zespołów, Mindgram zdecydował się utworzyć “Mindgram for Startups”.

Co to takiego? Już tłumaczę. Przede wszystkim ma to być holistyczna platforma wsparcia psychologicznego i well-beingu. Już teraz platforma Mindgram oferuje firmom dostęp do dziesiątek warsztatów w miesiącu (na żywo i na żądanie) o różnej tematyce związanej z zdrowiem psychicznym i rozwojem osobistym.

Mindgram zapewnia także wsparcie specjalistów na czacie, dostęp do programów rozwojowych, krótkich podcastów, medytacji, mindfulness i pełnowymiarowej psychoterapii online. Ambasadorami nowegho programu Mindgram zostali założyciele 3 polskich startupów: Pergamin, Foodsi i Your KAYA.

— Kondycja psychiczna jest ważna dla pracowników, zwłaszcza dla młodego pokolenia. Wsparcie ze strony pracodawcy w tym obszarze stało się priorytetem. Cieszy nas fakt, że pomimo niepokojących danych, świadomi pracodawcy w startupach wspierają swój zespół w tym zakresie, oferują atrakcyjne benefity i promują zdrowe środowisko pracy – komentuje Jakub Zieliński, CEO i Co-founder Mindgram.

Program “Mindgram for Startups” skierowany jest wyłącznie do startupów i firm w fazie szybkiego wzrostu, które chcą zadbać o well-being swoich zespołów i zapewnić im wsparcie psychologiczne. Wszystko po to, aby pomóc młodym organizacjom budować silne zespoły doskonale radzące sobie z dynamicznym rozwojem i szybką ekspansją.

Na start, Mindgram oferuje program z 70 proc. zniżką dla każdego startupów, który zgłosi chęć przystąpienia do niego.