Co ich wyróżnia? Innowacyjne pomysły, niekonwencjonalne rozwiązania, nowoczesne technologie oraz ogromna determinacja.

Akceleracja MIT Enterprise Forum CEE jest realizowana pod patronatem prestiżowego ośrodka naukowego i amerykańskiej kuźni unicorn-ów – Massachussets Institute of Technology (MIT). Do wiosennej edycji programu, w tym roku zgłosiło się aż 221 startupów z 20 krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Najbardziej perspektywiczne 25 startupów, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie, pochodziło z 4 krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Węgier.

W trakcie DemoDay programu, który w formule zdalnej odbył się 9 lipca w Warszawie, wyłoniono pięciu finalistów, którzy w nagrodę wezmą udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie. Tam, w kolebce amerykańskiej myśli technologicznej będą mieli możliwość zaprezentowania swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi klientami z USA.

MIT Enterprise

Bilet do Bostonu otrzymali:

Bakuun.com – to rozwiązanie, które pomaga liniom lotniczym oszczędzać pieniądze i czas w przypadku wystąpienia zakłóceń w ruchu lotniczym, oferując firmom system, który jest w stanie w 2 minuty znaleźć i zarezerwować nawet 100 pokoi hotelowych.

Goodsleeper – to aplikacja dygitalizująca program poznawczo-behawioralnej terapii bezsenności, będącej potwierdzoną naukowo formą leczenia zaburzeń snu.

PioLigOn – to startup, który przy użyciu metod obliczeniowych z powodzeniem rozwija platformę do projektowania leków peptydowych, pozwalającą na rozszerzanie peptydów o nienaturalne aminokwasy oraz precyzyjne określanie miejsca ich pożądanego wiązania.

Sensoliq – to „elektroniczny język” umożliwiający ocenę smaku leków, które ze względów etycznych nie mogą być badane przez panele eksperckie.

VivaDrive – to rozwiązanie, które optymalizuje koszty operacyjne flot aut tradycyjnych i elektrycznych, poprawia bezpieczeństwo jazy, i pozwala firmom wdrożyć niskoemisyjny transport.

Dodatkowo, w trakcie DemoDay, startup PioLigOn został uhonorowany nagrodą publiczności – Audience Award. Zespół Sensoliq otrzymał zaś nagrodą Alumni Award, przyznawaną przez przedsiębiorców-innowatorów, którzy brali udział w poprzednich edycjach Akceleratora. Oba wyróżnienia, przyznawane są bezpośrednio przez rynek, co dodatkowo potwierdza ogromną wartość i potencjał prezentowanych rozwiązań.

Zwycięskie startupy wezmą udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie, gdzie będą miały szansę osobiście poznać i doświadczyć siły oddziaływania jednego z największych na świecie ekosystemów innowacji.

100 000 złotych dla innowacji społecznych

Po raz kolejny w ramach programu wyłoniono także zwycięzcę konkursu CVC Young Innovator Award, który otrzymał czek na 100 000 złotych. Jego celem było nagrodzenie innowacyjnego przedsięwzięcia, które poza potencjałem technologicznym, cechuje wysoka użyteczność społeczna. W tej edycji tą wyjątkową nagrodą został wyróżniony zespół Planet Heroes.

Polski startup stworzył globalną platformę, której celem jest popularyzacja i wspieracie finansowe szeregu oddolnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Platforma, poza sferą promocji publikowanych na niej projektów około środowiskowych, wykorzystując technologię fintechową, działa na zasadach crowdfundingu.

/informacja prasowa