W ramach kooperacji mPay udostępni Żabce jedno ze swoich API. Dzięki temu, użytkownicy aplikacji Żappka, zyskają w przyszłości dostęp do funkcjonalności, będącej efektem realizacji nowego wspólnego projektu – czytamy w komunikacie.

Fintech mPay rozpoczyna współpracę z Żabką

Podpisana umowa zakłada wdrożenie jednej funkcjonalności, a obie strony deklarują, że są otwarte na rozmowy w kontekście potencjalnego rozszerzenia portfolio usług w przyszłości.

Współpraca z Żabką jest dowodem na to, że rynek ma ogromny potencjał. Jeszcze do niedawna niektóre mechanizmy były zamknięte w dedykowanych aplikacjach, a teraz widzimy, że dostęp do nich staje się coraz szerszy. To krok, który stworzy zarówno Żabce jak i mPay jeszcze większe perspektywy dalszego rozwoju. Mam nadzieje, że w przyszłości znajdziemy więcej możliwości do realizacji wspólnych działań – mówi Andrzej Basiak, CEO mPay S.A.

Na koniec I kwartału 2024 roku liczba użytkowników aplikacji mPay wynosiła 1,51 mln, a łączna wartość transakcji wyniosła 17,5 mln zł wobec 14,6 mln PLN rok wcześniej. Fintech udostępnił wybranym użytkownikom kartę debetową oraz zaoferował na specjalnych warunkach pakiety subskrypcyjne.

Ostatnio mPay podpisał ist intencyjny z jedną z największych instytucji finansowych na Ukrainie – Universal Bankiem. List jest kolejnym krokiem we wdrożeniu szybkich transferów pieniężnych na Ukrainę.