mPay to spółka notowana na rynku NewConnect, która oferuje aplikacje umożliwiającą cyfrowe płatności. Ostatnio fintech chwalił się, że z jego aplikacji korzysta już 1,5 mln klientów. Teraz firma prezentuje wyniki finansowe za 2023 rok.

Fintech mPay publikuje wyniki finansowe za 2023 rok

Kluczowe liczby podawane przez mPay:

  • Przychody na poziomie 36,34 mln zł w 2023 roku, czyli wzrost o 33,2% rok do roku
  • Łączna wartość transakcji zrealizowanych przez mPay w minionym roku wyniosła 59 mln zł wobec 41,7 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 141% r./r.
  • Liczba użytkowników aplikacji mPay wynosiła 1,451 mln na 31 grudnia 2023 r., co oznacza wzrost o 26,3% r/r, wobec 1,149 mln w grudniu w 2022.

mPay wygenerował 36,34 mln zł przychodów w 2023 r., co oznacza wzrost o 33,2 % wobec 27.3 mln zł rok wcześniej. Zysk EBIT wyniósł 0,7 mln mln zł i był wyższy o 69,5% od wyniku z 2022 roku, a zysk netto 0,28 mln zł, co stanowi wzrost 87% w stosunku do wyniku z 2022 r. – czytamy w komunikacie.

mPay spodziewa się, że do końca 2025 roku niemal połowa planowanych przychodów prowizyjnych może pochodzić z usług fintechowych oferowanych przez spółkę, co zostanie osiągnięte przez istotne wzrostów w liczbie i wartości przetwarzanych transakcji płatniczych a tym samym istotnie powinna ulec zwiększeniu w ciągu najbliższych 2 lat marżowość. Dlatego mPay planuje dalej rozwijać portfolio produktów zarówno dla użytkowników aplikacji, jak i partnerów B2B.

Dla segmentu B2B fintech wdrożył rozwiązania oparte o interfejsy API, w tym m.in. API umożliwiające tworzenie własnych walletów płatniczych w zewnętrznych aplikacjach, API dające możliwość tworzenia własnych zamkniętych sieci akceptacji (closed-loop payments api), czy VAS API umożliwiające wdrożenie usług dostępnych w aplikacji mPay w zewnętrznych systemach i aplikacjach.

Teraz głównym celem fintechu jest wprowadzenie karty debetowej mPay, dzięki której użytkownicy będą mogli korzystać ze środków zgromadzonych w aplikacji poza jej środowiskiem, robiąc, chociażby zakupy stacjonarne, przez internet czy wypłacając pieniądze w bankomacie. W najbliższych planach spółki jest także m.in. wdrożenie płatności za tankowanie bez wychodzenia z samochodu, obsługa biletowa Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz nowe produkty pożyczkowe do 20 tys. PLN.