To już trzecia tego typu duża akwizycja dokonana przez mytaxi w ciągu roku, dzięki której firma dostępna jest już w 11 krajach i ponad 70-ciu miastach w Europie. W lipcu 2016 r. mytaxi ogłosiło połączenie z Hailo, wiodącą aplikacją taksówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w lutym 2017 przejęło Taxibeat, lidera wśród aplikacji taxi w Grecji.

– Jako pierwsza aplikacja do zamawiania taksówek w Rumunii, Clever Taxi jest idealnym partnerem dla mytaxi. Dynamiczny rozwój Clever Taxi potwierdza również jak obiecujący jest rynek taxi w Rumunii – mówi Andrew Pinnington, dyrektor generalny mytaxi.

Czytaj także: Travis Kalanick rezygnuje z funkcji CEO Ubera

mytaxi przejmuje całość udziałów Clever Taxi

Clever Taxi zostało założone w 2010 roku przez Mihai Rotaru i Alexandru Dumitru. Do tej pory firma działała w dwudziestu największych miastach w Rumunii z flotą 17 000 zarejestrowanych taksówkarzy oraz około 600 000 klientów. Od 2010 roku Clever Taxi zrealizowało ponad 40 milionów przejazdów, będąc liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek w Rumunii.

mytaxi wraz z Clever Taxi zamierza także stworzyć lokalne Centrum badań i Rozwoju (R&D) w Bukareszcie, aby zapewnić technologie mobilności na całym świecie.

– Dołączenie do mytaxi pozwoli nam realizować naszą wspólną wizję rynku przewozów. Od 2010 Clever Taxi jest pionierem rozwiązania ułatwiającego poruszanie się po miastach w całej Rumunii. mytaxi jest idealnym partnerem dla nas, ponieważ wspólnie jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w rynki lokalne i zapewnianie najbezpieczniejszej, niezawodnej i legalnej formy mobilnego transportu – zaznacza Mihai Rotaru, współzałożyciel i dyrektor generalny Clever Taxi.

Dzięki temu strategicznemu przejęciu mytaxi przyspiesza swoją międzynarodową ekspansję. mytaxi, założone w 2009 roku, jest pierwszą na świecie aplikacją umożliwiającą bezpośrednie połączenie między pasażerem, a kierowcami taksówek. Dzięki łącznej liczbie ponad 10 milionów pobrań, ponad 120 000 zarejestrowanych kierowców i dostępności w ponad 70-ciu miastach i 11-stu krajach europejskich, mytaxi potwierdza swoją mocną pozycję w Europie.

Czytaj także: Tony Joeglal, PayU – Pomagamy przedsiębiorcom w ekspansji za granicę

O mytaxi

mytaxi przejmuje całość udziałów Clever Taxi.

mytaxi to produkt Inteligent Apps GmbH i jest pierwszą na świecie aplikacją łączącą pasażera z kierowcą taksówki, która została powołana do życia w czerwcu 2009 roku. mytaxi odnotowało ponad 10 milionów pobrań i ponad 120 000 zarejestrowanych taksówkarzy, dzięki czemu jest wiodącą europejską aplikacją w branży zamawiania taksówek, dostępną w ponad 70 miastach w dziesięciu – wkrótce jedenastu – krajach europejskich. mytaxi zatrudnia około 400 pracowników w Niemczech, Austrii, Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji i Grecji.

Od września 2014 r. mytaxi jest spółką zależną Daimler Mobility Services GmbH (część Daimler Group). W lipcu 2016 r. mytaxi ogłosiło połączenie z firmą Hailo, wiodącą aplikacją taksówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W lutym 2017 mytaxi ogłosiło nabycie Taxibeat, największej aplikacji taxi w Grecji. Taxibeat zostanie zintegrowane z mytaxi w 2017 roku i przyjmie nazwę mytaxi. Dyrektorem generalnym mytaxi jest były prezes firmy Hailo, Andrew Pinnington.

O Clever Taxi

CleverTaxi jest platformą obsługiwaną przez Clever Tech SRL i jest wiodącą aplikacją do zamawiania taksówek za pomocą aplikacji mobilnej w Rumunii. Po raz pierwszy aplikację uruchomiono w 2010 r. w Bukareszcie, w odpowiedzi na rosnące problemy związane z zamawianiem bezpiecznych taksówek w godzinach szczytu w zatłoczonych obszarach metropolitalnych.

Współzałożyciele Mihai Rotaru i Alexandru Dumitru rozwiązali tę kwestię tworząc aplikację mobilną do zamawiania taksówek. Do tej pory firma CleverTaxi zrealizowała ponad 40 milionów przejazdów w 20 miastach, w których jest dostępna. Jest to aplikacja, umożliwiająca podróżowanie po całym kraju, której łączna liczba użytkowników wynosi 600 000, zarejestrowanych kierowców 17 000. W czerwcu 2017 r. firma CleverTaxi została przejęta przez mytaxi.