To co wyróżnia mytaxi na tle lokalnej konkurencji to objęcie w pierwszą strefę taxi nie tylko Katowic, ale też wszystkich miast z nimi graniczących, czyli Mikołów, Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Na wszystkich kursach pomiędzy tymi miastami w dzień obowiązywać będzie zawsze 1. taryfa. Natomiast dla kursów poza wyznaczoną strefą, mytaxi planuje wprowadzić atrakcyjne stawki ryczałtowe obowiązujące całą dobę. Ryczałty obejmą połączenia do miast: Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze i Gliwice, Oświęcim, a także na lotniska w Pyrzowicach i Balicach.

mytaxi swój nowy oddział w konurbacji śląskiej otwiera z flotą ponad 150-ciu zarejestrowanych kierowców posiadających licencję taksówkarską i spełniających wszystkie wymagania do wykonywania legalnego przewozu osób.

Czytaj także: Traficar także na Śląsku i w Zagłębiu

Potencjał śląskiego rynku taxi

Podział stref mytaxi

mytaxi w Polsce dostępne jest od 2012 roku, w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. W tych miastach do mytaxi dołączyło łącznie 4800 kierowców, a dzięki udostępnieniu mytaxi na Śląsku liczba ta przekroczy 5000. Wybór konurbacji śląskiej jako kolejnego oddziału mytaxi jest nieprzypadkowy.

Katowice to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi. Statystyki Urzędu Miasta wskazują, że liczba taksówek wynosi tu około 1000, co daje jedną taksówkę na 280 mieszkańców. Dla porównania w Warszawie stosunek ten wynosi 1:180. Szansą na zwiększenie udziału taksówek w transporcie miejskim są mobilne aplikacje takie jak mytaxi, które odpowiadają na aktualne oczekiwania pasażerów.

Czytaj także: Revolut zapowiada kolejne nowości

Jak działa mytaxi?

mytaxi w Katowicach

W ciągu 5-ciu lat istnienia w Polsce mytaxi zmieniło realia polskiego rynku taxi, udostępniając szereg innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsza firma w Polsce mytaxi wprowadziło płatności bezgotówkowe za kurs za pomocą smartfona, flotę elektrycznych taksówek oraz usługę współdzielenia taksówki w Warszawie – mytaxi match. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – mytaxi match – w Warszawie rusza współdzielenie przejazdów taksówką.

Aplikacja mytaxi pasażerom gwarantuje wygodne zamówienie i płatność za taksówkę z poziomu smartfona, ustalenie preferowanej stawki za kilometr, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców”.

Model funkcjonowania mytaxi we wszystkich jedenastu krajach Europy, w których jest dostępne, opiera się na współpracy wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami. Swoją działalnością mytaxi łączy potencjał nowych technologii z tradycją branży taksówkarskiej, pokazując, że można być innowacyjnym i jednocześnie przestrzegać lokalnego prawa. Kierowcom mytaxi  ułatwia zdobywanie nowych zleceń i budowanie stałej bazy klientów. Oferuje im także również tygodniowe wypłaty obrotu oraz zwalnia ich ze stałego abonamentu.

Czytaj także: W Uberze zapłacisz teraz gotówką

Taksówki za połowę

Promocja 50% taniej opiera się na wykorzystaniu opcji „Płać przez Aplikację”. W konurbacji śląskiej promocja potrwa do 30 kwietnia. Aby z niej skorzystać należy:

  • pobrać bezpłatną aplikację mytaxi na iOS lub Android,
  • zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard, AMEX lub konto PayPal,
  • zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”.

Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na ekranie pasażera w celu jej zatwierdzenia. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund, a potwierdzenie transakcji i informacje o kursie wysyłane są na podany przez pasażera adres email.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek z udziałem samochodu bez kierowcy

mytaxi/RT