Uruchamiając swoją usługę we Wrocławiu mytaxi nawiązało współpracę z lokalną korporacją Mini Taxi, z którą od 12 października będzie obsługiwać na wyłączność postoje taxi pod dworcem PKP Wrocław Główny. W podobny sposób usługa zadebiutowała w Poznaniu – także przy pomocy miejscowej korporacji taxi.

W ostatnich tygodniach możemy mówić o prawdziwej ofensywie na rynku transportowym. Poza dzisiejszym startem mytaxi we Wrocławiu w ciągu kilku ostatnich dni w dwóch kolejnych miastach pojawiła się konkurencja dla taksówek, jak i dla Ubera – czyli Taxify. Estoński przewoźnik zadebiutował w Łodzi i na Śląsku.

mytaxi startuje we Wrocławiu. Atrakcyjny cennik i 30% zniżki do końca października

mytaxi jest już dostępne w 6 polskich aglomeracjach – Warszawie, Krakowie, Trójmieście konurbacji śląskiej, Poznaniu i Wrocławiu. Przedstawiciele aplikacji chwalą się, że na tle wrocławskiej konkurencji mytaxi wyróżnia się korzystnym cennikiem – opłatą startową, która wynosi 5,40 zł i ceną za kilometr na poziomie 2,40 zł – zarówno w dzień i w nocy. W trakcie promocji od tych cen naliczy się zniżka 30%.

Jak skorzystać ze zniżki? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację mytaxi na iOS-a luba Androida i założyć konto. Potem należy dodać wybrany sposób płatności-  kartę VISA, MasterCard, AMEX lub konto PayPal. Ostatni krok to zamówienie taksówki wybierając opcję „Płać przez Aplikację”, po czym zniżka naliczy się automatycznie na koniec kursu. Co ważnie kierowcy otrzymają pełną opłatę za przejazd, a różnicę pokryje mytaxi.

Dzięki współpracy z lokalną Mini Taxi już 100 kierowców na terenie Wrocławia realizuje zlecenia mytaxi. Firma planuje zwiększyć tą liczbę dwukrotnie do końca roku. Pomimo wiążącej obie strony umowy, każdy nowy kierowca ma możliwość wyboru współpracy z jedną z firm lub z obiema jednocześnie. mytaxi dodaje, że w Polsce z aplikacji korzysta już ponad 5 tys. kierowców.

Na koniec warto wspomnieć o ciekawej usłudze ridesharingowej – mytaxi match. W jej ramach pasażer może dzielić swój przejazd z innymi osobami, płacąc znacznie mniej za cały kurs. Na razie takie rozwiązanie dostępne jest tylko w Warszawie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.