Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji Twitter na systemach iOS. Dla posiadaczy Androida zostanie włączone w ciągu najbliższych tygodni.

Napiwki w bitcoinie – nowość na Twitterze

Usługa Twitter Tips po raz pierwszy pojawiła się w maju bieżącego roku. Teraz rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji Twitter na systemach iOS. Dzięki temu „tweeterowicze” mogą zarabiać dzięki szerokiemu gronu obserwujących, otrzymując także napiwki w bitcoinach.

Użytkownicy Twittera nie muszą już umieszczać linków do płatności w swoim bio, czy w tweetach. Za pomocą Tips można w jednym dedykowanym miejscu na profilu podlinkować metody płatności takie jak Cash App, Patreon, Venmo, Wealthsimple, Cash i PicPay.

Wpłatę napiwków w bitcoinach obsłuży także system Strike – rozwiązanie zbudowane na sieci Bitcoin Lightning Network, wykorzystującej blockchain.

Kilka dni temu Ludowy Bank Chin w oficjalnym komunikacie przypomniał, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne. Kryptowaluty, w tym popularny bitcoin i ethereum zgodnie z prawem nie mogą być wprowadzane do obrotu w Państwie Środka. Takie stanowisko dosyć mocno odbiło się na kursie najpopularniejszych tokenów.