Misją Our Future Foundation i celem Programu Stypendialnego  jest wyrównywanie szans poprzez pomoc osobom z nieuprzywilejowanych środowisk w dostępie do edukacji na najwyższym światowym poziomie. Będzie to już druga odsłona programu stypendialnego, w której darmowy udział mogą wziąć wszyscy uczniowie szkół średnich.

Szansa dla 20 uczniów

W tym roku Our Future Foundation planuje przyjąć pod swoje skrzydła kolejnych 20 podopiecznych. Laureaci stypendium OFF 2021 otrzymają pomoc w postaci całorocznego wsparcia mentorów, którzy doradzą w wyborze kariery.

Mentorzy, którzy sami są absolwentami i studentami najlepszych światowych uczelni, będą dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu aplikacji na zagraniczne uniwersytety. Dodatkowo zwycięzcy wezmą udział w Rejsie Mentoringowym na mazurskich jeziorach. Podczas wyjazdu laureaci wezmą udział w warsztatach, dzięki którym przygotują się do rekrutacji na studia i poznają swoich mentorów .

Our Future Foundation ma 4-letnie doświadczenie we wspieraniu młodzieży. Do tej pory Fundacji udało się pomóc już ponad 90 młodym Polakom, którzy rozpoczęli naukę na takich uniwersytetach jak Oxford, Stanford, NYU, UCL czy Berkley. Owocem działań Fundacji jest też konferencja Our Future Forum, podczas, której prelegenci dyskutują o dostosowywaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

Czas do 4 czerwca

Czas na przesyłanie wniosków aplikacyjnych upłynie 4 czerwca. Następnie każdy z nich zostanie rozpatrzony, według podanych przez komisję kryteriów, a najlepsi aplikanci otrzymają zaproszenie na finałowy etap kwalifikacji tj. rozmowy indywidualne odbędą się online. Gala wręczenia stypendiów odbędzie się 1 lipca w Pałacu na Wodzie w Warszawie.  Aplikację do programu można złożyć na stronie: www.off.org.pl/aplikuj

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest PGNiG S.A.

Sponsorami wydarzenia są również: Goldman Sachs, ARP S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, BEST S.A.