Spośród tysięcy restauracji w Polsce tylko pięć zostało nominowanych do rywalizacji w każdej kategorii. W tym roku uwielbiana przez klientów Kuchnia u Babci Maliny odebrała nagrodę dla najlepszej restauracji z dostawą w całej Polsce oraz dla najlepszej restauracji z dostawą w Krakowie.

 Zwycięzcy według kategorii i miast

Oprócz ogólnopolskiego zwycięzcy serwis Pyszne.pl wyłonił także lokalnych zwycięzców w 18 miastach w Polsce. W 2019 roku nadal widoczne było zamiłowanie Polaków do pizzy. Pizzeria Muzyczna często zaspokajała apetyt wrocławian utrzymując od 2018 roku pozycję najlepszej pizzerii w mieście, a Pizza Taxi po raz drugi zwyciężyła w Poznaniu. Tymczasem kuchnia azjatycka króluje od 2018 roku w Warszawie i Łodzi, utrzymując drugi raz z rzędu warszawskie Bong Bong Asian Bistro oraz łódzką Susharnię na czele zestawienia. Za pokazanie różnorodności jedzenia dostępnego z dowozem wyróżnione zostały restauracje w kategoriach kuchni włoskiej, azjatyckiej, polskiej, zdrowego jedzenia i fast food.

W tegorocznej edycji dodano też zupełnie nową kategorię. Ma ona docenić nowe restauracje w serwisie, które mają za sobą świetny start z Pyszne.pl. W tej kategorii zwycięzcą okazał się Baku Kebab w Warszawie.