MarcinGrabiec1

Marcin Grabiec (zdjęcie główne), do tej pory sprawujący funkcję prezesa zarządu Unilink Cash – jednego z liderów na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce, został wybrany przez zarząd prezesem Ocenapolis.pl. Na stanowisku zastąpił Tymona Zastrzeżyńskiego. Jednocześnie Grabiec odkupił całość udziałów w Unilink Cash należących do Jana Warmusa, tym samym stając się większościowym udziałowcem spółki. Warmus będzie realizował własne projekty powiązane z branżą finansową.

Zmiany w Ocenapolis.pl i Unilink Cash

Obydwie spółki zapowiadają skupienie się na przyspieszeniu realizacji porozumień z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Europa w zakresie w zakresie dystrybucji produktów ubezpieczeniowych w sieci offline.

– Współpraca na linii Ocenapolis.pl, Unilink Cash i TU Europa jest precedensem, jeśli chodzi o polski rynek ubezpieczeniowy. Chcemy, aby postanowienia zawarte na początku bieżącego roku weszły w życie z pełną mocą w możliwie najszybszym terminie. Szczególnie ważne jest pełne wykorzystanie potencjału synergii pomiędzy kanałami online i offline – komentuje Marcin Grabiec, prezes zarządu UnilinkCash i Ocenapolis.pl.

– Już w tej chwili produkty ubezpieczeniowe TU Europa są dostępne w ponad 400 stacjonarnych punktach
sprzedaży Unilink Cash na terenie całej Polski – dodaje.

Jak to wpłynie na działalność Ocenapolis.pl i Unilink Cash?

Pomimo personalnego łącznika, spółki pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego Unilink Cash i Ocenapolis.pl będą funkcjonowały jako osobne podmioty biznesowe. Zgodnie z założeniami z początku bieżącego roku, cały czas wzmacniane będą między nimi synergie sprzedażowe, przejawiające się w konsolidacji obszarów offline i online.

Przykładem takiej crosschannelowej współpracy jest zasilanie sprzedaży stacjonarnej prowadzonej przez agentów Unilink Cash, leadami pozyskanymi przez serwis online. Tak zwana giełda leadów jest zasilana przez około 3000 rekordów miesięcznie. Korzysta z niej około 250 Agentów z całej Polski, oferując klientom produkty finansowe i ubezpieczeniowe.

Unilink Cash realizuje również program Profit+, którego celem jest nadawanie uprawnień do dystrybucji ubezpieczeń. Do programu przystąpiło już około 600 agentów, z których ponad 390 może już może prowadzić aktywną sprzedaż polis. Do końca bieżącego kwartału liczba ta ma wzrosnąć do 450.