Kody PlayStation Store od mBanku. Specjalna promocja dla graczy. Ile można wydać jednego dnia na aplikacje mobilne? Współpraca banków i fintechów a PSD2. Autobusy Solaris zdobywają Skandynawię. Jakie będą najważniejsze trendy dla IoT w 2018 roku?

I mBank rozdaje kody PlayStation dla graczy. Do 3 miesięcy w prezencie

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – mBank rozdaje kody PlayStation dla graczy. Do 3 miesięcy w prezencie.

mBank uruchomił promocję skierowaną do graczy. Użytkownicy konsol mają szansę otrzymać nawet trzy kody uprawniające do 3-miesięcznej subskrypcji PlayStation Plus w zamian za otwarcie rachunku i aktywne korzystanie z niego. Dodatkowo nowi klienci – gracze mogą otrzymać kartę debetową z własną grafiką oraz całkowicie darmową eKartę do płacenia w internecie. Promocja trwa do końca stycznia br.

II Jednego dnia na aplikacje wydano prawie 200 mln dolarów

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Jednego dnia na aplikacje wydano prawie 200 mln dolarów.

Światowe wydatki na aplikacje mobilne i subskrypcje podczas Świąt Bożego Narodzenia 2017 wzrosły o ponad 12%, osiągając próg prawie 200 milionów dolarów. Mowa zarówno o apkach z Google Play, jak i App Store. Podczas świąt w roku 2016 na aplikacje mobilne wydaliśmy „zaledwie” 174 mln USD.

Powyższe dane pochodzą z serwisu Sensor Tower  i dotyczą tylko opłat dokonanych wewnątrz aplikacji, a nie opłat za ich pobranie. Chodzi zatem o subskrypcje i różne płatności premium. Tak naprawdę wydatki na aplikacje będą pewnie dużo większe, ponieważ dane dotyczą tylko apek z Google Store i App Store, nie uwzględniając na przykład tych ze sklepu Amazona. Co ważniejsze nie uwzględniają też przychodów Androida na rynku chińskim.

III Współpraca banków i fintechów a PSD2

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Współpraca banków i fintechów a PSD2.

Rok 2018 będzie dla bankowości przełomowy z powodu wprowadzenia w życie kilku nowych ważnych regulacji prawnych. Unijne dyrektywy: PSD2, RODO czy MiFID2 spowodują prawdziwą rewolucję w funkcjonowaniu polskiej bankowości.

Szczególnie duże zmiany wymusza implementacja przepisów PSD2, które dają zupełnie nowe możliwości obsługi klientów, lecz także stawiają niespotykane wcześniej wyzwania związane z bezpieczeństwem transakcji i danych osobowych. PSD2 otwiera drzwi do sektora bankowego nowym podmiotom (czytaj fintechom), które będą miały prawo dostępu do informacji o rachunku klienta w banku.

IV Polskie autobusy zdobywają Skandynawię

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Polskie autobusy zdobywają Skandynawię.

Do szwedzkiego Lund trafi 16 nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 15 LE. Transakcję o wartości ok. 15 mln zł sfinansował PKO Leasing. W trzech pierwszych kwartałach PKO Leasing odnotował w tym obszarze wzrost +61% r/r.

Nabywcą pojazdów jest Nobina Fleet AB. To przedsiębiorstwo o ponad stuletniej tradycji będące liderem autobusowego transportu publicznego w Skandynawii. Dysponuje około 3,2 tys. autobusów, które przewożą pasażerów nie tylko w Szwecji, lecz również w Danii, Finlandii i Norwegii.

V 7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – 7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok.

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem.

Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.