Partner serwisu Visa dla biznesu

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (04.01.18)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 5 stycznia 2018, 07:00 Aktualizacja: 4 stycznia 2018, 16:49

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli coś wczoraj przegapiliście, to nic straconego!

Kody PlayStation Store od mBanku. Specjalna promocja dla graczy. Ile można wydać jednego dnia na aplikacje mobilne? Współpraca banków i fintechów a PSD2. Autobusy Solaris zdobywają Skandynawię. Jakie będą najważniejsze trendy dla IoT w 2018 roku?

I mBank rozdaje kody PlayStation dla graczy. Do 3 miesięcy w prezencie

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – mBank rozdaje kody PlayStation dla graczy. Do 3 miesięcy w prezencie.

mBank uruchomił promocję skierowaną do graczy. Użytkownicy konsol mają szansę otrzymać nawet trzy kody uprawniające do 3-miesięcznej subskrypcji PlayStation Plus w zamian za otwarcie rachunku i aktywne korzystanie z niego. Dodatkowo nowi klienci – gracze mogą otrzymać kartę debetową z własną grafiką oraz całkowicie darmową eKartę do płacenia w internecie. Promocja trwa do końca stycznia br.

II Jednego dnia na aplikacje wydano prawie 200 mln dolarów

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Jednego dnia na aplikacje wydano prawie 200 mln dolarów.

Światowe wydatki na aplikacje mobilne i subskrypcje podczas Świąt Bożego Narodzenia 2017 wzrosły o ponad 12%, osiągając próg prawie 200 milionów dolarów. Mowa zarówno o apkach z Google Play, jak i App Store. Podczas świąt w roku 2016 na aplikacje mobilne wydaliśmy „zaledwie” 174 mln USD.

Powyższe dane pochodzą z serwisu Sensor Tower  i dotyczą tylko opłat dokonanych wewnątrz aplikacji, a nie opłat za ich pobranie. Chodzi zatem o subskrypcje i różne płatności premium. Tak naprawdę wydatki na aplikacje będą pewnie dużo większe, ponieważ dane dotyczą tylko apek z Google Store i App Store, nie uwzględniając na przykład tych ze sklepu Amazona. Co ważniejsze nie uwzględniają też przychodów Androida na rynku chińskim.

III Współpraca banków i fintechów a PSD2

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Współpraca banków i fintechów a PSD2.

Rok 2018 będzie dla bankowości przełomowy z powodu wprowadzenia w życie kilku nowych ważnych regulacji prawnych. Unijne dyrektywy: PSD2, RODO czy MiFID2 spowodują prawdziwą rewolucję w funkcjonowaniu polskiej bankowości.

Szczególnie duże zmiany wymusza implementacja przepisów PSD2, które dają zupełnie nowe możliwości obsługi klientów, lecz także stawiają niespotykane wcześniej wyzwania związane z bezpieczeństwem transakcji i danych osobowych. PSD2 otwiera drzwi do sektora bankowego nowym podmiotom (czytaj fintechom), które będą miały prawo dostępu do informacji o rachunku klienta w banku.

IV Polskie autobusy zdobywają Skandynawię

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Polskie autobusy zdobywają Skandynawię.

Do szwedzkiego Lund trafi 16 nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 15 LE. Transakcję o wartości ok. 15 mln zł sfinansował PKO Leasing. W trzech pierwszych kwartałach PKO Leasing odnotował w tym obszarze wzrost +61% r/r.

Nabywcą pojazdów jest Nobina Fleet AB. To przedsiębiorstwo o ponad stuletniej tradycji będące liderem autobusowego transportu publicznego w Skandynawii. Dysponuje około 3,2 tys. autobusów, które przewożą pasażerów nie tylko w Szwecji, lecz również w Danii, Finlandii i Norwegii.

V 7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – 7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok.

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem.

Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

najwazniejsze-informacje-minionego-04-01-18