Brytyjski bank chce do końca roku zatrudnić dwieście osób na stanowisko Data Engineer i sto osób na stanowisko Data Analyst. Big data to jeden z najważniejszych i najszybciej rozwijających się obszarów działalności banku, a polscy specjaliści od analityki danych są jednymi z najlepszych na świecie.

Polscy programiści wysoko cenieni na świecie

Właśnie rozpoczęto rekrutację, która potrwa do końca roku. Zgodnie ze strategią cyfrowej transformacji NatWest Group planuje rozwinąć organizację opartą na danych i nowoczesnych technologiach. Rekrutacja ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że poszukiwani są specjaliści w krajach, w których bank ma swoje centra kompetencyjne. Polska jest jednym z takich rynków i ma potencjał pozyskania najlepiej wykształconych specjalistów.

– Najważniejsze są dla nas kompetencje i doświadczenie, dlatego jesteśmy otwarci na kandydatów z całej Polski. Elastyczne formy świadczenia pracy, w tym na przykład praca zdalna, pozwala nam być otwartym na kandydatów z całego kraju. Niezależnie czy osoba jest z Warszawy, Olsztyna czy Spychowa, liczy się dla nas to, czy chce rozwijać się u nas i w jaki sposób może pomóc nam realizować strategiczne cele. Chcemy budować organizację otwartą, opartą na różnorodności wartości i sposobów myślenia, stąd rekrutacja w wielu lokalizacjach – tłumaczy Piotr Malinowski Head of Finance and Data w NatWest Group w Polsce.

Rekrutacja ma zapewnić wykwalifikowaną kadrę, która będzie wspierać zespoły pracujące bezpośrednio z klientem, jak i zespoły Back Office, Ryzyka, Marketing czy HR. Najwięcej osób dołączy do obszaru Data & Analytics, ale umiejętności z zakresu zarządzania danymi poszukiwane są również w innych funkcjach, jak finanse czy operacje bankowe. Zespół Data & Analytics w NatWest Group odpowiada za wszystkie aspekty pozyskania, transformacji i przygotowania danych dla użytkowników, ale również za pogłębioną analizę tych danych.

Rozwój w dziedzinie uczenia maszynowego

Rekrutacja prowadzona w NatWest Group ma kluczowe znaczenie zarówno dla cyfrowej transformacji banku, jak i dla wykorzystania pełnego potencjału najnowocześniejszych technologii, w tym sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. NatWest na realizacje swoich strategicznych celów przeznaczy 3 miliardy funtów w ciągu najbliższych 3 lat.

Jak twierdzą eksperci, umiejętności z obszaru analizy danych są jednymi z najbardziej pożądanych na świecie obok projektowania sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego.

– Polska jest jedną ze strategicznych lokalizacji dla NatWest Group. Firma dostrzega tu ogromny potencjał. Funkcjonujemy na polskim rynku już prawie 15 lat i wiemy, że polscy pracownicy są dobrze wykształceni, innowacyjni, mają szeroki zakres wiedzy i dobre umiejętności techniczne, z którymi wychodzą już ze szkoły – komentuje Piotr Malinowski z NatWest.