Partner serwisu Visa dla biznesu

Nawet 1 mln zł dla każdego z najlepszych start-upów

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fundraising
Opublikowano: 7 marca 2019, 06:00 Aktualizacja: 2 maja 2019, 13:00

Nawet 1 mln zł dla każdej z firm wybranych podczas TDJ Pitango Seed Competition – takich stawek w rywalizacji startupów jeszcze nie było. TDJ Pitango Ventures, polsko-izraelski fundusz VC, chce w ten sposób znaleźć najlepsze, innowacyjne zespoły i technologie na polskiej scenie startupowej, finansując pierwszą fazę rozwoju tych młodych spółek.

„To co dziś jest innowacją, kiedyś było tylko fantazją” – brzmi hasło przewodnie konkursu. Jego twórcy zdają sobie sprawę z faktu, że liderzy i ich przełomowe pomysły potrzebują czegoś więcej niż tylko wiedzy, networkingu i kawy. Stąd nawet siedmiocyfrowy zastrzyk kapitału, oferowana każdemu ze zwycięskich start-upów.

Nasz inicjatywa skierowana jest do zespołów z Polski, planujących inkubację w Polsce lub mających współzałożycieli z Polski. Poszukujemy firm w początkowej fazie, działających krócej niż 3 lata. Zapraszamy zespoły, będące w trakcie przygotowań do pierwszych wdrożeń produktu lub technologii i poszukujące klientów na swoje nowatorskie rozwiązanie. Wizja i odwaga stworzenia przełomowych i globalnych technologii jest tu również istotnym kryterium oceny – podkreśla Daniel Star, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures i zarazem jeden z jurorów TDJ Pitango Seed Competition.

Smart money

Oprócz finansowania, otrzymają oni również szyty na miarę pakiet „smart money” w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures. Istotną częścią TDJ Pitango Seed Competition jest też wzmacnianie społeczności startupowej i łączenie jej z ekosystemami dużych korporacji czy technologicznych hubów.

Dajemy swój kapitał, energię i wiedzę w jednym celu: szukamy najlepszych z najlepszych z kilku dziedzin na styku technologii i biznesu. Rozwijasz usługi lub produkty z obszaru AI/machine learning, fintech, blockchain, e-sport, quantum computing czy e-health? Witamy na pokładzie – zaznacza Wojciech Fedorowicz partner zarządzający TDJ Pitango Ventures i juror konkursu.

– TDJ Pitango Ventures to fundusz w którym łączymy środki publiczne i prywatne oraz know-how naszego izraelskiego partnera, by wspierać najciekawsze projekty B+R polskich firm. Seed competition to esencja tego co daje nasz fundusz: to nie tylko finansowanie, ale i cenne, unikalne dzięki połączeniu kompetencji i doświadczenia partnerów wsparcie merytoryczne – mówi prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i juror konkursu.

W jury konkursu zasiadają również m.in. przedstawiciele innych funduszy VC, NCBR, Google’a, Fundacji Startup Poland, Fundacji Plugin, TDJ oraz Business Insider Polska. Zwycięzców poznamy podczas kwietniowej gali finałowej.

Jak wziąć udział w konkursie?

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.tdjpitangoventures.com, gdzie znajdują się wszystkie informacje o konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 marca. Następnie do analiz i obrad zasiądzie jury, które ze zgłoszonych firm wybierze grono finalistów. Kto z nich dostanie zastrzyk w wysokości nawet miliona złotych? To okaże się podczas gali finałowej, zaplanowanej na kwiecień.

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capital, jeden z największych w regionie CEE, inwestujący w innowacyjne technologicznie startup’y o globalnym potencjale. Fundusz jest aktywny zarówno na wczesnym etapie rozwoju spółek (inwestycje do 1 mln USD) jak i na etapie wzrostu (1 mln USD – 5 mln USD) i koncentruje się na branżach Big Data, AI/uczenia maszynowego, urządzeń medycznych i digital health, IoT, mediów cyfrowych czy SaaS. TDJ Pitango Ventures powstał w ramach programu i przy wsparciu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w oparciu o potencjał polskiej rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ i globalnego gracza na rynku VC – Pitango Ventures.

Trzon funduszu stanowi polsko-izraelski zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży VC. Fundusz działa w formule „smart-money” oferując przedsiębiorcom silne wsparcie w budowaniu ich startupów, między innymi w obszarach tworzenia i wdrażania strategii, dostępu do unikalnego know-how oraz networku, jak również wsparcia przy kolejnych rundach finansowania. Partnerzy funduszu mogą pochwalić się wieloma exitami z inwestycji zarówno poprzez IPO (w tym na NASDAQ) jak również do największych inwestorów branżowych,w transakcjach o wartościach od 200 mln USD do powyżej 1 mld USD.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nawet-1-mln-pln-dla-kazdego-z-najlepszych-start-upow