BLIK to fenomen polskiego rynku płatniczego. System powstał 5 lat temu i od tamtej pory nieprzerwanie rośnie jego popularność. Obecnie posiada ok. 5,5 mln aktywnych użytkowników, a tylko w II kw. za pośrednictwem BLIKA wykonano aż 73 mln transakcji w sieci, a przez 5 lat funkcjonowania systemu – ponad 430 milionów transakcji.

Nest Bank to kolejny bank, który udostępnia BLIKA dla swoich klientów. W sumie z BLIKA skorzystać mogą klienci 14 największych banków w Polsce. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). System BLIK od końca 2018 roku jest wykorzystywany częściej niż karty płatnicze.

Aplikacja bankowa bez BLIKA to rzadkość

– Bankowa aplikacja mobilna bez BLIKA staje się rzadkością w naszym kraju. Cieszymy się, że teraz także klienci Nest Banku mogą płacić w tak wygodny i bezpieczny sposób. Jestem przekonany, że bardzo szybko, tak jak dla milionów użytkowników, BLIK stanie się także dla nich ulubionym sposobem płatności  – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes  zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

– Jednym z głównych celów strategicznych Nest Banku jest nieustanny rozwój cyfrowych kanałów obsługi klienta oraz nowoczesnych form płatności. Cieszymy się, że dzięki intensywnej pracy całego zespołu udało nam się wdrożyć BLIKA na miesiąc przez deklarowanym terminem. Wiemy, że wielu naszych klientów czekało na udostępnienie płatności BLIK od dawna. Klienci Nest Banku aktywnie korzystają z nowoczesnych form płatności, dlatego jesteśmy przekonani, że będą intensywnie korzystać z BLIKA  – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

Użytkownicy aplikacji mobilnej Nest Banku otrzymali możliwość korzystania z tej szybkiej, prostej i bezpiecznej metody płatności. Od dziś mogą oni płacić BLIKIEM w całym polskim e-commerce oraz coraz większej liczbie zagranicznych platform zakupowych, w terminalach płatniczych w sklepach stacjonarnych, a także wpłacać i wypłacać gotówkę z ponad 20 tys. bankomatów w całym kraju.

/LP