Nest Bank udostępnia nowe produkty w bankowości elektronicznej

Fintek
Fintek
#Nest Bank
Opublikowano: 29 lipca 2019, 10:19 Aktualizacja: 29 lipca 2019, 12:05

Nest Bank poinformował o aktualizacji bankowości elektronicznej i udostępnieniu kilku nowych produktów – chodzi przede wszystkim o Konto dla dziecka z kontrolą rodzicielską i Konto Skarbonka. Nowych funkcjonalności doczekali się także przedsiębiorcy.

Nowe konto dla dziecka to nowa odsłona Nest Konta Samodzielnego. Teraz rodzic logując się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, może w kilka minut otworzyć konto, którego posiadaczem będzie jego syn lub córka. Dzięki specjalnie stworzonej zakładce Moja Rodzina zyskuje on prosty dostęp do informacji o rachunku dziecka. Co ważne, dzięki temu ma możliwość bieżącego śledzenia stanu środków zgromadzonych przez nastolatka, historii wpływów i wydatków czy operacji wykonanych kartą płatniczą.

Nowe konto dla dzieci i nowości dla przedsiębiorców w Nest Banku

Rodzic może również ustawić powiadomienia SMS, e-mail lub PUSH o wpływach i wydatkach na rachunku dziecka. Z poziomu aplikacji lub bankowości internetowej definiuje on także limity dla płatności kartą debetową dziecka oraz limity zlecanych przez nie przelewów. Również w prosty i szybki sposób może zasilić rachunek dziecka dowolną kwotą, zasilić jego cel oszczędnościowy albo ustawić cykliczne przekazywanie kieszonkowego.

Nowością jest możliwość zdefiniowania Koła ratunkowego dla nastolatka – gdy syn lub córka nie może skontaktować się z rodzicem, a w krytycznej sytuacji zabrakło mu pieniędzy – może zasilić swój rachunek płatniczy środkami z konta rodzica, we wcześniej określonej przez niego kwocie. Rodzic natomiast otrzymuje każdorazowo powiadomienie o wykorzystaniu koła ratunkowego przez dziecko.

Kolejna nowa funkcjonalność to konto oszczędnościowe Nest Skarbonka. Rachunek jest dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, jak i nastolatków posiadających Nest Konto Samodzielne. Założenie i prowadzenie konta oszczędnościowego Nest Skarbonka jest bezpłatne. Oprocentowanie wynosi nawet 3% do kwoty 5 tys. zł. Co ważne, klient może wypłacić pieniądze w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Konto Nest Skarbonka można otworzyć w dowolnym momencie, w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej – wystarczy wybrać opcję „utwórz nowy cel oszczędnościowy”.

Oprócz nowości dla klientów indywidualnych Nest Bank udostępnił także nowe funkcjonalności dla firm, ułatwiające zarządzanie finansami firmy oraz wykonywanie codziennych płatności takie jak: obsługa paczek przelewów czy możliwość zarządzania uprawnieniami użytkowników firmy z poziomu klienta.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nest-bank-udostepnia-nowe-produkty-w-bankowosci-elektronicznej