SwatchPAY działa na takiej samej zasadzie jak karta płatnicza. Aby zapłacić, wystarczy zbliżyć tarczę zegarka do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu zegarek można wykorzystać do płacenia bez obawy o wyczerpanie baterii.

Płatności Swatch Pay już dostępne w Nest Banku

Zanim jednak skorzystamy z płatności SwatchPAY, musimy dodać kartę Visa wydaną przez Nest Bank do zegarka Swatch, który posiada funkcję płatności zbliżeniowych (NFC). Swatch zapewnia trzy sposoby aktywowania zegarka SwatchPAY podczas parowania go z kartą płatniczą: w salonie Swatch, online za pośrednictwem strony internetowej Swatch, a także bezpośrednio we wszystkich smartfonach z systemem Android lub iOS.

Niezależnie od wybranej metody, powinno wystarczyć kilka minut, aby zacząć korzystać z płatności. Ponadto klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności – jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Nest Bank jest siódmym bankiem, który udostępnia płatności Swatch Pay – ostatnio wdrożył je także Credit Agricole . Ta metoda płatności jest również dostępna w PKO BP, mBanku, BNP Paribas, Alior Banku oraz Getin Banku. Do portfela Swatch Pay można także podpiąć kartę Mastercard od fintechu Curve. Ceny modeli zegarków posiadających funkcję płatności zaczynają się od około 350 PLN.