Zgodnie z zapowiedziami Nest Bank rozwija swój proces zakładania konta na selfie. Wraz z udostępnieniem nowej funkcjonalności dla systemu iOS, bank wprowadził też możliwość skorzystania z programu poleceń (zarówno dla urządzeń z iOS, jak i Android).

Konto na selfie od Nest Banku także na iOS

Z usługi mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą (JDG). „Onboarding selfie”, bo tak nazywa się ten proces, opiera się na automatycznej weryfikacji dokumentu tożsamości klienta i jego wideoweryfikacji. Dzięki temu rozwiązaniu, klient może założyć konto w banku w zaledwie kilka minut przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Technologię dostarcza firma Identt.

Całkowicie zdalny proces otwierania konta odbywa się poprzez aplikację mobilną Nest Banku. W weryfikacji dokumentu tożsamości pomaga automatyczne rozpoznawanie dowodu oraz OCR . To rozwiązanie, które rozpoznaje tekst na zdjęciach, dzięki czemu podstawowe informacje są uzupełniane we wniosku, co znacznie skraca cały proces.

Teraz, zakładając konto na selfie, można też skorzystać z programu poleceń. Jeśli nowy klient dostał zaproszenie od swojego znajomego – obecnego klienta Nesta – otrzyma dodatkową premię: 50 zł za założenie Nest Konta lub 100 zł za założenie BIZnest Konta (każde z kont musi być aktywne, zaproszony musi wyrazić zgody marketingowe, a we wniosku trzeba podać numer polecającego). Dodatkowo, osoba, której Nest przyzna kredyt firmowy z polecenia, otrzyma 1% kwoty zaciągniętego kredytu (nie więcej niż 1000 zł jednorazowo).