Partner serwisu Visa dla biznesu

Netflix będzie kasować konta zombie

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 22 maja 2020, 12:56 Aktualizacja: 22 maja 2020, 12:56

W czwartek Netflix zapowiedział, że wyśle zapytania do subskrybentów, którzy przez ponad rok nie korzystali z serwisu. Jeśli nie odpowiedzą, to ich subskrypcje zostaną anulowane. „To przykre uczucie płacić za coś, z czego się nie korzysta” – Netflix nie chce wywoływać takich niemiłych doświadczeń.

Netflix rusza na podbój Europy

Netflix wyśle powiadomienia z pytaniem o kontynuację subskrypcji do osób, które przez ponad rok nie skorzystały z usługi. Użytkownicy, którzy nie włączyli serwisu przez ponad 2 lata też będą usuwani. W ten sposób Netflix chce wyczyścić swoja bazę z tzw. „kont zombie”.

Nieaktywne konta stanowią ok. 1% bazy użytkowników Netflixa. W tej puli znajdują się konta osób, które nie korzystają, ale serwis pobiera od nich opłatę z podpiętej do Netflixa aktywnej karty płatniczej.

Serwis streamingowy posiada ponad 180 mln subskrybentów. Dlaczego Netflix zdecydował się na taki ruch? Płacący użytkownicy, którzy nie korzystają i nie zadają pytań to skarb dla wielu firm, ale nie dla Netflixa. Czyżby w ten sposób firma chciała wymusić na swoich konkurentach podobne działania?

Konta zombie będą usuwane

Konta zombie będą usuwane, ale klienci, którzy będą chcieli powrócić do korzystania z usługi otrzymają możliwość przywrócenia swojego profilu (ze wszystkimi zapisanymi wcześniej ustawieniami) w ciągu 10 miesięcy.

„Mamy nadzieję, że nasza decyzja przyczyni się do zaoszczędzenia ciężko zarobionych pieniędzy przez wiele osób” – powiedział Eddy Wu, director of Product Innovation w Netflixie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

netflix-bedzie-kasowac-konta-zombie