Partner serwisu Visa dla biznesu

Neuro Device dołącza do portfela inwestycyjnego Grupy Twiti Investments

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 17 lipca 2018, 13:12 Aktualizacja: 17 lipca 2018, 13:24

Wraz z początkiem lipca br. firma Neuro Device Group S.A. dołączyła do grupy spółek z portfela inwestycyjnego Twiti Investments Ltd. Jest to piąta spółka z branży innowacyjnych technologii biomedycznych, która weszła w skład grupy. Neuro Device jest polską firmą specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu terapii, diagnostyki i badań naukowych dotyczących centralnego układu nerwowego.

W wyniku zamknięcia transakcji Twiti Investments Ltd. stała się właścicielem 60% akcji Neuro Device Group S.A. Powiększona właśnie grupa spółek działa w obszarze bio-med-tech, a należą do niej także: Genexo, Mabion, Lipid Systems i Cellis.

Czym zajmuje się Neuro Device?

Neuro Device tworzy rozwiązania rewolucjonizujące terapię wielu zaburzeń neurologicznych, za co zdobywa międzynarodowe uznanie. W styczniu tego roku urządzenie Neuro Device Voic wspierające terapię osób cierpiących na afazję wygrało polską edycję międzynarodowego konkursu dla innowatorów odpowiedzialnych społecznie Chivas Venture. W kolejnym etapie tego konkursu, dzięki głosom internautów, urządzenie zajęło trzecią lokatę spośród 27 najlepszych projektów z całego świata. Neuro Device Voic został także doceniony na tegorocznej edycji Medtec Europe Startup Academy w Stuttgarcie, gdzie firma otrzymała nagrodę dla innowatorów w branży technologii medycznych.

Innym projektem firmy odnoszącym sukcesy jest LifeTone – innowacyjne urządzenie do pomiaru parametrów życiowych dziecka, sygnalizujące sytuacje zagrożenia zdrowia. Na początku lipca tego roku urządzenie zostało docenione przez międzynarodowych inwestorów skupionych wokół akceleratora MIT Enterprise Forum Poland.

Innymi spółkami wchodzącymi w skład portfela inwestycyjnego Grupy Twiti Investments Ltd. są m.in. Genexo – oferujący nowoczesne rozwiązania w diabetologii, jak pierwszy na rynku glukometr z funkcją głośnomówiącą dla osób niedowidzących i niewidomych, Mabion – spółka notowana na GPW i pionier w dziedzinie rozwoju i produkcji przeciwciał monoklonalnych z pierwszym polskim lekiem biopodobnym w trakcie rejestracji w EMA, Lipid Systems – rozwijający własne opatentowane technologie postaci liposomalnych leków oraz ich celowanego kierowania w oparciu o know-how naukowców z Politechniki Wrocławskiej, oraz firma Cellis prowadząca przełomowe badania terapii komórkowej w oparciu o odkrycie prof. Magdaleny Król nagrodzone grantem ERC.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

neuro-device-dolacza-portfela-inwestycyjnego-grupy-twiti-investments