Rozwiązanie zbudowane przy pomocy modułowej platformy Fintin będzie jednocześnie elementem większej zmiany ekosystemu technologicznego, która pozwoli na automatyzację procesów biznesowych oraz zwinne uruchamianie nowych linii produktowych – czytamy w komunikacie.

Co zaoferuje platforma Alior Rent?

Tuatara i Alior Leasing nawiązały współpracę w 2023 roku, kiedy to przeprowadzono analizę biznesowo – technologiczną związaną z planowanym uruchomieniem nowej linii produktowej.

– Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku, nowi i obecni klienci Alior Leasing, skorzystają z nowych produktów i usług. Na początku zaproponujemy wynajem pojazdów, aby w kolejnej fazie rozszerzyć go na inne grupy produktów – mówi Tomasz Sudaj, CEO Alior Leasing.

– Klienci przywykli do zdalnego zarządzania finansami i wymagają od swoich partnerów dostępu do cyfrowych usług. Na przeszkodzie stoją oczywiście wymogi prawne, ale ostatecznie to nie one blokują cyfryzację branży leasingowej. Współpraca z Alior Leasing to dowód, że do przeprowadzenia pełnej transformacji cyfrowej potrzebne jest zaangażowanie ekspertów, właściwie zaprojektowane i wdrożone procesy, oraz chęć wprowadzania zmian – mówi Krzysztof Goworek, CEO i założyciel Tuatara.

Obecnie najważniejszym i dominującym trendem, którego wdrożenie będzie miało znaczący wpływ na poprawę konkurencyjności firm jest rosnąca rola zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie. Nie stanowi ona jednak rozwiązania samego w sobie. Poprawna implementacja, odpowiedni dobór modeli, właściwe szkolenie i przemyślana integracja z istniejącymi procesami to klucz do sukcesu.

Tomasz Sudaj zauważa, że sztuczna inteligencja nie zastąpi człowieka. Jej rolą jest zwiększanie efektywności działań człowieka i uwalnianie czasu na wzmacnianie relacji z klientami i kontrahentami. Automatyzowaniu powinny natomiast podlegać powtarzające się, standardowe i skalibrowane procesy.