Powodem nałożenia takich ograniczeń były niedociągnięcia związane ze zwalczaniem przestępstw finansowych i prania pieniędzy. Teraz N26 twierdzi, że limit przestanie obowiązywać od 1 czerwca 2024 roku.

N26 już bez limitu nowych klientów

BaFin zlikwiduje limit chwilę po tym, jak nałożył na N26 kolejną karę finansową w związku z procedurami AML – tym razem grzywna wynosiła 9,2 mln EUR. Niemniej challenger bank twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat wydał ponad 100 mln euro na działania w zakresie compliance oraz infrastrukturę i zespoły do walki z praniem pieniędzy. Dzięki temu ma teraz łatwiej pozyskiwać nowych klientów.

Co-CEO N26, Valentin Stalf, powiedział w rozmowie z Financial Times, że limit pozyskiwania nowych użytkowników kosztował spółkę miliardy. „Wpływ na N26 z pewnością wynosi miliardy euro, ponieważ obniżył wycenę firmy, gdyż nie byliśmy w stanie się rozwijać”.

Dla N26 celem na 2024 jest rentowność i rozwijanie nowych produktów. W ostatnim czasie N26 podjął decyzję o wycofaniu się z takich rynków jak USA oraz Wielka Brytania. Z kolei w listopadzie 2023 roku fintech zrezygnował z działalności w Brazylii. Spółka chce skupić się przede wszystkim na kontynentalnej Europie.