Z dostawy w dniu zamówienia klienci na Allegro mogą korzystać już od ponad roku. Przesyłki do 7 największych Polskich miast dostarcza firma X-press Couriers.

Kurier pickpack dostępny w Allegro Smart

Nowy kurier dostarcza klientom Allegro zamówienia 7 dni w tygodniu, wzmacnia tym samym portfolio ekspresowych przesyłek, dostępnych na platformie. W tym momencie, klienci mogą korzystać z usług pickpack na terenie Warszawy, ale firmy już pracują nad rozszerzeniem oferty o kolejne miasta.

Zamówienia z dostawą tego samego dnia Allegro wprowadziło ponad rok temu m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Łodzi, Wrocławia i Katowic. O tym, że oferty z krótkim czasem dostawy cieszą się coraz większym zainteresowaniem mogliśmy ostatnio przekonać się w okresie przedświątecznym. Jak podaje Allegro, podczas szczytu zakupowego pod koniec 2020 roku, klienci wybrali dostawę tego samego dnia dla ponad 30 tys. zamówień.

Od stycznia Allegro uruchomiło Program Szybkich Dostaw. Przedsiębiorcy, których paczki docierają do klientów w tym samym lub kolejnym dniu, mogą liczyć na rabat transakcyjny. W zależności od metody dostawy może on wynieść nawet 3,99 zł za przesyłkę.

Dodatkowo warto przypomnieć, że od 6 maja wszystkie oferty w ramach Allegro Smart, które sprzedający wystawią z konta firmowego, będą oferowały klientom opcję darmowej dostawy kurierem.