Współpraca ma sprawić, że rozliczanie podatków wynikających z handlu kryptowalutami stanie się mniej stresujące, mniej czasochłonne i mniej obarczone ryzykiem błędu, niż w przypadku manualnych obliczeń. Klienci Revolut mogą obecnie kupować i sprzedawać tokeny w ramach oferty ponad 100 dostępnych kryptowalut i ponad 12 kolekcji, grupujących tokeny ze względu na ich cechy wspólne (jak DeFi, NFT).

Revolut nawiązuje współpracę z Koinly

Zaletą Koinly przy obliczaniu podstawy i kwoty należnego podatku z tytułu handlu kryptowalutami ma być przejrzysty proces. Narzędzie umożliwia też tworzenie skonsolidowanego raportu, który integruje aktywa i transakcje kryptowalutowe realizowane na wielu platformach. Koinly jest w stanie generować raporty integrujące transakcje na ponad 1700+ tokenach, 170+ blockchainach, 100+ portfelach i jest dostępny jako usługa na 34 rynkach na świecie.

Nowa funkcja dostępna jest w sekcji Krypto w aplikacji Revolut. Po dotknięciu odnośnika do platformy Koinly, należy się zarejestrować (Single Sign-On). Po synchronizacji transakcji dokonanych w Revolut, warto przejrzeć zaraportowane transakcje, a następnie zaakceptować sugerowaną cenę za stworzenie raportu.

Cena końcowa może się różnić, w zależności od m.in. liczby transakcji dokonanych na innych platformach, które dołączymy do raportu, będzie również pomniejszona o rabat do -60% dla klientów Revolut. Po opłaceniu i pobraniu raportu klient może wykorzystać go przy wypełnianiu zeznania podatkowego w organach podatkowych właściwych dla swojej jurysdykcji podatkowej.