Raiffeisen Polbank przygotował specjalną kartę walutową w ramach promocji swojego kantoru internetowego Rkantor. Kartę do płatności w euro można otrzymać za darmo. Przez pierwszy rok darmowe jest także jej użytkowanie, natomiast po upływie 12 miesięcy w celu korzystania „za free” należy dokonać trzech płatności bezgotówkowych w przeciągu roku.

Według przeprowadzonego przez TNS w 28 państwach badania Global Consumer Tracker Polacy chętniej niż inni Europejczycy płacą kartą za granicą (48% vs. 45%). W ten sposób regulujemy należności w sklepach, restauracjach i za bilety wstępu do atrakcji turystycznych.

Czytaj także: Ripple i Santander zaprezentują aplikację mobilną. Także w Polsce

Karta walutowa Raiffeisen Polbank – jak to działa?

Rkantor i Raiffeisen Polbank prezentują darmową kartę walutową

Klient wymienia walutę w Rkantor i za darmo przelewa ją na konto w euro w Raiffeisen Polbank (przelew jest natychmiastowy, księgowany w max. 15 min.). Do tego konta „podpięta” jest karta w euro, której swobodnie może używać za granicą – wszystko za darmo, a wypłata z bankomatu to tylko 2 euro!

Jak wyrobić kartę? 

  • Aktywuj konto w Rkantor.
  • Złóż wniosek o kartę i podpisz umowę, którą dostarczy Ci kurier.
  • Odbierz kartę, która zostanie wysłana pocztą.

Z promocji mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci Rkantor. Promocja trwa od 1 grudnia 2017 do 27 kwietnia 2018!

Rkantor to kantor internetowy Raiffeisen Polbank, do korzystania z którego nie trzeba zakładać konta w banku. To bezpieczna platforma do wymiany walut po atrakcyjnych kursach, która daje darmowy dostęp do 19 kont walutowych i umożliwia zlecanie przelewów zagranicznych do 245 państw w stałych stawkach – dla euro jest to 1 euro, dla pozostałych walut maksymalnie 15 zł, niezależnie od wysokości przesyłanej kwoty. Przelewy w złotówkach i walutowe do 14 największych polskich banków (w tym Raiffeisen Polbank) są darmowe i księgowane natychmiast – do 15 min.

Czytaj także: Wielowalutowa karta debetowa od Visy i mBanku

Wypłata euro w gotówce w Rkantor

Rkantor to pełne rozwiązanie, dzięki któremu można nie tylko wymienić walutę po atrakcyjnym kursie (klienci mogą wymieniać waluty za 0 zł w Programie Punktowym; mają też Gwarancję Najlepszego Kursu) i zlecić przelew zagraniczny. Euro można za darmo wypłacać w oddziałach Raiffeisen Polbank w całej Polsce – waluta jest dostępna po 30 min. od momentu złożenia zlecenia w Rkantor.

– Rkantor planuje udostępnić klientom własną kartę wielowalutową – mówi Tomasz Mikoda, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej kantor internetowy Rkantor.

– Karta w euro udostępniona przy współpracy z Raiffeisen Polbank to odpowiedź na potrzeby rynku – jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Izbę Turystyki, wśród najpopularniejszych kierunków wyjazdów Polaków w 2017 roku znalazły się Grecja i Hiszpania. Płatność kartą w tych państwach daje klientom dużą swobodę w dysponowaniu środkami – dodaje.

Czytaj także: Jedna karta zamiast kilku. Startuje aplikacja Curve

Patrząc na rozwijający się rynek bankowych kart walutowych i wielowalutowych można odnieść wrażenie, że dzieje się tak pod presją fintechów (podobnie rzecz ma się z bankowymi kantorami internetowymi). Jednym z najciekawszych rozwiązań oferowanych przez firmy pozabankowe jest to od Revolut, dzięki któremu możemy wymieniać walutę po kursach międzybankowych. Za pomocą fizycznej karty można też płacić poza granicami kraju – aplikacja sama zorientuje się na jaką walutę trzeba przewalutować nasze środki. Więcej o Revolut można przeczytać tutaj – Revolut też chce zostać bankiem.