Platforma zostanie w pierwszej kolejności udostępniona klientom Centralnego Domu Maklerskiego Pekao, w kolejnych krokach planowane jest jej wdrożenie również innym podmiotom z Grupy Banku Pekao S.A.

eTrader – nowa platforma inwestycyjna Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA udostępniona klientom

eTrader Pekao to uniwersalne narzędzie, które pozwala użytkownikom sprawnie zarządzać swoimi inwestycjami. Platforma wyposażona jest w zaawansowane funkcje pozwalające na planowanie, analizę i kontrolę inwestycji, a intuicyjny interfejs i szerokie możliwości personalizacji składają się na wysoki komfort obsługi.

Nowa platforma inwestycyjna przygotowana została przez zespół CDM Pekao we współpracy z firmą Efigence – polską spółką o światowej renomie, specjalizującą się w innowacyjnych technologiach dla sektora finansowego.

Użytkownik eTradera otrzymuje możliwość kompleksowego zarządzania swoimi inwestycjami. Za pomocą platformy może składać zlecenia, modyfikować je lub anulować, a także w dowolnym momencie sprawdzić stan ich realizacji – wszystko łatwo i intuicyjnie. Co więcej, na bieżąco widzi wpływ swoich decyzji na posiadany w CDM Pekao portfel inwestycji (włącznie z jednostkami funduszy inwestycyjnych). Wycena portfela odbywa się w oparciu o bieżące kursy.

eTrader umożliwia stały dostęp do notowań GPW w czasie rzeczywistym (wystarczy aktywować odpowiedni pakiet). Ponadto, w ramach platformy, obserwować można indeksy zagraniczne, pary walutowe, notowania towarów i surowców. Publikowane są tu komunikaty spółek (ESPI/EBI), komunikaty z agencji informacyjnych (PAP, ISBnews) oraz autorskie komentarze CDM Pekao. eTrader zawiera kalendaria makroekonomiczne oraz obszerne, kompleksowe informacje o poszczególnych spółkach (m.in. komunikaty, kalendaria, wskaźniki, raporty finansowe, porównania sektorowe). Inwestor ma do dyspozycji profesjonalne wykresy z analizą techniczną, skaner spółek, funkcję wysyłania notowań do arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel, generator sygnałów rynkowych i wiele innych.

Nowa platforma przygotowana przez CDM Pekao ma formę aplikacji desktopowej (na komputery stacjonarne i laptopy) i została przystosowana do systemów operacyjnych Windows, MacOS oraz Linux. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z szerokiego zakresu personalizacji ustawień. Oprócz wpływu na zawartość okien i zakładek, można tworzyć własne skróty a także wybrać jeden z trzech stylów wyglądu. eTrader pozwala pracować na kilku monitorach, co jest doskonałym rozwiązaniem podnoszącym wygodę użytkowania.

Aplikacja jest dostępna dla klientów CDM Pekao posiadających rachunek inwestycyjny, który można założyć w dowolnym Punkcie Obsługi Klientów lub zdalnie, poprzez formularz internetowy.