Nie jest to jednak największa taka placówka na świecie. Palmę pierwszeństwa dzierży wciąż nieukończona stacja w Szanghaju. Zdjęcie stacji z Kettlemen City przypomina nieco parking i miejsce postojowe dla ciężarówek. W tym miejscu warto sobie przypomnieć nasz tekst o zasilaniu elektrycznych pojazdów – Czym są napędzane elektryczne samochody?

Czytaj także: Jak oszukać FaceID od Apple? Jest kilka sposobów

Tesla buduje nowe stacje i ciężarówki

Podobieństwo do postoju dla ciężarówek to nie przypadek. Tesla właśnie wczoraj wieczorem miała zaprezentować swoją pierwszą elektryczną ciężarówkę. Nic więc dziwnego, że firma Muska musi budować większe stacje ładowania. Na miejscu znajdują się oczywiście ładowarki i sala, w której kierowcy elektrycznych pojazdów Tesli będą mogli odpocząć i kupić coś do jedzenia. Dach stacji będzie pokryty panelami słonecznymi.

Czytaj także: Tesla zamontowała pierwsze dachy solarne

Już jakiś czas temu przedstawiciele firmy zdradzili, że mają w planach rozbudowę sieci ładowania na terenie USA. Wraz z nowymi ładowarkami ma powstawać też cała infrastruktura w postaci sklepów z żywnością i restauracji. Tak, Tesla chce budować stacje benzynowe, tylko bez benzyny – może za parę lat będzie funkcjonowało pojęcie „stacje elektryczne”?

Elon Musk i spółka planują wybudować podobną stację w Baker w Kalifornii – w połowie drogi pomiędzy Los Angeles i Las Vegas – donosi serwis Electrek. Obecna infrastruktura Tesli nie jest dostosowana do większych pojazdów, takich jak ciężarówki. Dlatego firma musi rozbudować stacje ładowania zanim w pełni zainwestuje w większe pojazdy.