Aplikacja PayPal to inteligentny portfel cyfrowy wykorzystujący rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Pozwala to zapewnić każdemu klientowi dopasowane do niego doświadczenie użytkowania.

W czasie pandemii usługi PayPal zyskały na popularności, w systemie spółki w 2020 r. zarejestrowało się 73 mln nowych użytkowników. Nowa, spersonalizowana wersja aplikacji PayPal umożliwi klientom w sposób łatwy i bezpieczny zarządzać codziennymi płatnościami.

PayPal stale poszerza katalog opcji dostępnych w aplikacji mobilnej – w sierpniu br. użytkownicy w Wielkiej Brytanii zyskali możliwość handlu kryptowalutami.

Nowości w aplikacji PayPal

Użytkownicy aplikacji PayPal zyskują spersonalizowany widok pulpitu. Pulpit stanowi indywidualny widok konta danego użytkownika PayPal. Pozwala na dostęp do funkcji, z których korzysta on na co dzień, a także umożliwia odkrywanie nowych funkcjonalności aplikacji. Nowy pulpit pozwala również na podejmowanie szybkich działań oraz wyświetlanie przypomnień.

Nowa wersja portfela cyfrowego od PayPal umożliwia klientom zarządzanie instrumentami płatniczymi w jednym miejscu, a także przeglądanie ostatnich płatności i działań podejmowanych w ramach danego konta.

Centrum płatności zapewnia dostęp do płatności P2P oraz funkcji związanych z wysyłaniem i odbieraniem pieniędzy, międzynarodowymi przekazami pieniężnymi, darowiznami na cele charytatywne i non-profit.

Wiadomości dwukierunkowe w aplikacji PayPal

W najbliższych tygodniach zostanie udostępniona również funkcja dwukierunkowego przesyłania wiadomości. W nowej wersji aplikacji PayPal wprowadzona będzie możliwość prywatnej, dwukierunkowej komunikacji po dokonaniu przelewu P2P pomiędzy dwoma użytkownikami będącymi stronami transakcji.

Użytkownicy mogą wykorzystywać tę funkcję m.in. do potwierdzenia odbioru pieniędzy, wysłania notki z podziękowaniem. Usługa pomoże doprecyzować szczegóły transakcji bezpośrednio w aplikacji.

Zapowiada się, że nie jest to jedyna nowość planowana przez PayPal. Pojawiły się informacje dotyczące możliwości udostępnienia przez PayPal opcji handlu akcjami.