Wielka Brytania będzie drugim rynkiem, na którym pojawi się taka usługa. Od kilku miesięcy mogą z niej korzystać także mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

PayPal udostępnia usługi krryptowalutowe w Wielkiej Brytanii

Nowe rozwiązanie będzie dostępne dla Brytyjczyków jeszcze w tym tygodniu. Po wejściu na konto PayPal – czy to przez stronę www, czy przez aplikację mobilną – użytkownicy mogą kupować, sprzedawać oraz zarządzać kryptowalutami w cyfrowym portfelu. Będzie też możliwość monitorowania kursów w czasie rzeczywistym.

Na początek dostęp do usług kryptowalutowych PayPala będą mieli tylko klienci indywidualni (na zweryfikowanych kontach). W ramach nowego rozwiązania będzie także możliwość zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na temat krypto aktywów. PayPal mocno stawia na edukowanie klientów i budowanie świadomości tego, jak ryzykowne mogą być inwestycje w kryptowaluty.

O dużych wahaniach kursów niech świadczy fakt, że udostępnienie usług krypto w Wielkiej Brytanii dość istotnie wpłynęło na kondycję bitcoina. Wycena najpopularniejszej kryptowaluty po raz pierwszy od maja bieżącego roku przekroczyła granicę 50 tys. USD.

Na razie nie wiadomo kiedy usługi kryptowalutowe zostaną rozszerzone na kolejne rynki. W Polsce z usług PayPala korzysta już około 2 mln klientów.