Tym samym PayPal rzuciłby wyzwanie takim firmom jak Robinhood, czy Square. Gigant z USA miał już prowadzić rozmowy z potencjalnymi partnerami, a także nie wyklucza możliwości przejęcia któregoś z podmiotów działających na rynku – wynika z informacji CNBC.

PayPal uruchomi platformę do handlu akcjami?

Jakiś czas temu PayPal uruchomił nowy dział o nazwie „Invest at PayPal”. Funkcje CEO objął Rich Hagen, co-fiunder TradeKing oraz były dyrektor Ally Invest. Z informacji uzyskanych przez CNBC wynika jednak, że platforma do handlu akcjami nie wystartuje przed końcem roku.

Jednym z największych fintechów działających na rynku handlu akcjami jest Robinhood. Kilka tygodni temu firma zadebiutowała na giełdzie, ale IPO nie spełniło oczekiwań. Robinhood jest obecnie wyceniany na około 32 mld USD.

Z kolei PayPal to jeden z największych fintechów na świecie. Zgodnie z danymi na koniec I kwartału 2021 roku z jego usług korzysta prawie 400 mln klientów (z czego około 2 mln w Polsce). Pod koniec sierpnia PayPal udostępnił możliwość handlu kryptowalutami w Wielkiej Brytanii. Początkowo takie rozwiązanie było dostępne tylko w USA.