Prace nad pięcioma odsłonami chmury branżowej wynikały z potrzeby eliminacji silosów decyzyjnych na rzecz sprawnej współpracy wielu działów biznesowych w organizacji, jaką umożliwia chmura. Model chmury obliczeniowej kierowanej dla konkretnych branż został zbudowany w oparciu o wiedzę na temat poszczególnych rodzajów przedsiębiorstw i doświadczenia w zarządzaniu obszarami, takimi jak zgodność z obowiązującymi przepisami oraz ochrona informacji – czytamy w komunikacie.

Microsoft rozwija nowe chmury branżowe

Branżowa chmura to nowe możliwości i narzędzia standaryzacji dostosowane do warunków, w jakich funkcjonuje organizacja. Dlatego w pracach i dyskusjach nad rozwiązaniami najważniejsi byli ludzie i globalny ekosystem zaufanych partnerów, co pozwoliło zidentyfikować i sprostać największym problemom klientów – zwraca uwagę Microsoft.

Lekarze współpracujący z zespołami inżynierskimi w obszarze sektora zdrowia, specjaliści ds. sprzedaży nakreślający wizję doświadczeń klientów, eksperci finansowi pomagający zrozumieć wyzwania sektorów fintech, bankowości i płatności, jak również liderzy organizacji non-profit, pomagający zrozumieć otoczenie rynkowe trzeciego sektora.

Wertykalne pakiety chmurowe gromadzą w jednym miejscu wspólne modele danych, konektory między różnymi chmurami, przepływy pracy (workflow), API oraz komponenty i standardy specyficzne dla branż. Korzystają one z rozwiązań Microsoft Azure, Microsoft 365, Dynamics 365, narzędzi Power Platform oraz innych usług Microsoft. Oferują wiele unikalnych funkcji, jak również możliwości rozszerzania i dostosowywania pakietu do potrzeb przedsiębiorstwa.