Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowe funkcje w kantorze internetowym PKO BP

Fintek
Fintek
#PKO BP
Opublikowano: 25 listopada 2019, 09:58 Aktualizacja: 25 listopada 2019, 10:57

PKO Bank Polski udostępnił dwie nowe funkcje w kantorze internetowym – klienci mogą zlecić wymianę waluty, gdy jej kurs osiągnie wymaganą przez nich wartość oraz ustawić stałe zlecenie, dzięki czemu bank dokona wymiany waluty we wskazany przez nich dzień. Od momentu uruchomienia usługi w styczniu 2018 roku klienci dokonali w kantorze ponad 3 mln transakcji.

Nowe funkcje w kantorze internetowym PKO BP

Kantor internetowy PKO Banku Polskiego oferuje wymianę 11 walut (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF oraz PLN). Można z niego korzystać poprzez aplikację mobilną IKO, a także za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO.

PKO Bank Polski rozwija kantor w aplikacji IKO

Wystarczy mieć przy sobie telefon z aktywną aplikacją IKO oraz – poza kontem osobistym w złotówkach – rachunek walutowy w danej walucie obcej. Klienci korzystający z kantoru internetowego mogą też śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Za transakcje w kantorze bank nie pobiera prowizji.

Jak działa pakiet wielowalutowy w PKO Banku Polskim? W kantorze internetowym można wymieniać walutę. Transakcje są realizowane natychmiast, a pieniądze są transferowane między kontem osobistym w złotych a kontami walutowymi. Jeśli klient podepnie konto walutowe do karty wielowalutowej, może od razu skorzystać z wymienionej waluty płacąc w sklepach stacjonarnych, w internecie czy wypłacając gotówkę z bankomatów.

Internetowy kantor funkcjonuje w PKO Banku Polskim od początku 2018 roku w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca ubiegłego roku możliwe jest zawieranie transakcji również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Od momentu udostępnienia tej usługi klienci wykonali prawie 3,08 mln transakcji, z czego 63% zrealizowanych zostało za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowe-funkcje-kantorze-internetowym-pko-bp