W wersji 2.18 bank udostępnił funkcje 3DTouch (dla telefonów z systemem iOS) i Longpress (dla telefonów z systemem Android), czyli intuicyjne skróty do często używanych funkcji. Wystarczy mocniej przycisnąć ikonę aplikacji Getin Mobile jeszcze przed wejściem do aplikacji z ekranu głównego telefonu, by wywołać menu najpopularniejszych funkcji takich jak BLIK, Przelew, Historia transakcji czy Kontakt z Bankiem (Getin Phone)

Co nowego w aplikacji Getinu?

Przykładowo po wybraniu skrótu BLIK, użytkownik zobaczy od razu wygenerowany kod BLIK, który będzie można wpisać na stronie internetowej, bankomacie lub terminalu płatniczym w sklepie stacjonarnym. W przypadku pozostałych funkcji konieczne jest zalogowanie do aplikacji, ale od razu po zalogowaniu aplikacja otworzy się na ekranie z wybraną funkcjonalnością.

FINTEK POLECA: Otwórz konto OSZCZĘDNOŚCIOWE w GETIN BANKU NA 3%

Getin przygotował także nowe i łatwiejsze w obsłudze wnioski o przeniesienie wynagrodzenia. W najnowszej wersji aplikacji po wybraniu z menu sekcji Oferta i wnioski/Nowy wniosek klienci znajdą Wniosek o przeniesienie wynagrodzenia. Wypełnienie dokumentu zajmie zaledwie kilka minut. Od 8 grudnia 2018 roku Wniosek o przelew wynagrodzenia dostępny jest również w bankowości internetowej. Można go znaleźć w zakładce Oferta i wnioski w sekcji Obsługa.

Prz okazji warto przypomnieć, że od początku grudnia klienci Getinu mogą korzystać z płatności Garmin Pay – z wykorzystaniem smartwatchy Garmina. Na razie taka funkcja jest dostępna tylko dla posiadaczy kart Mastercard. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.