Użytkownik aplikacji IKO opłaci postój samochodu w strefie płatnego parkowania. Wystarczy, że połączy swój smartfon (z system Android) z systemem Infotainment w samochodzie.

Android Auto dostępny w aplikacji IKO od PKO BP

Jak zapłacić za parkowanie? Na ekranie samochodu trzeba wybrać funkcję Android Auto i kliknąć w ikonę aplikacji IKO na ekranie. Następnie wybrać z listy miasto, w którym się parkuje, potem strefę parkowania, rodzaj parkowania („start/stop” lub „wybierz czas parkowania)”, numer rejestracyjny pojazdu oraz konto, z którego bank pobierze opłatę.

Jeśli opłata za parkowanie wyniesie więcej niż 100 zł, klient musi wyrazić dodatkową zgodę w aplikacji IKO, aby w przyszłości takie wyższe opłaty potwierdzać z ekranu samochodu. Dodatkowo w sezonie letnim użytkownicy IKO mogą płacić za parkowanie w dwóch nadbałtyckich kurortach: Rewalu (od 01.06 do 15.09) i Ustce (od 15.06 do 15.09) – czytamy w komunikacie PKO BP.

Ostatnio w aplikacji IKO i serwisie transakcyjnym iPKO pojawiły się kody na seanse do sieci kin Helios. Kod uprawnia do wymiany na jeden bilet na standardowy seans w dowolnym kinie tej sieci.