Klienci korporacyjni, którzy otwierają rachunki w PKO Banku Polskim i chcą nadać wybranym użytkownikom uprawnienia do swoich rachunków mogą korzystać w iPKO biznes ze specjalnego kreatora, który przeprowadzi ich przez cały proces. Sposób podpowiedzi pozwala oprócz nadania uprawnień przypisać danemu użytkownikowi odpowiednią klasę podpisu oraz typ usługi jaki będzie akceptował – wyjaśnia PKO BP w komunikacie.

Bezpieczne koperty do wrzutni

Od początku lipca klienci biznesowi mogą zamawiać pakiety takich kopert przez formularz iPKO biznes. Są one potrzebne do deponowania gotówki we wrzutniach z których korzystają głównie klienci obracających dużą ilością gotówki np. duże sklepy.

Klienci mają możliwość księgowania online dziennych utargów. W iPKO biznes mogą zadeklarować daną wpłatę i zdeponować pieniądze we wrzutni. Są one natychmiast dostępne na rachunku i nie muszą czekać na zaksięgowanie.

Karty przedpłacone w iPKO biznes

Od końca lipca przez iPKO biznes klienci biznesowi mogą składać wnioski o karty przedpłacone spersonalizowane i niespersonalizowane. Usługa dedykowana jest klientom, którzy już mają podpisane umowy o karty przedpłacone.

W prosty sposób użytkownicy serwisu mogą zamówić karty dla pracowników firmy, wprowadzając ich dane na formularzu lub importując z plików przypadku kart spersonalizowanych lub tylko wskazać liczbę kart niespersonalizowanych. Po podpisaniu wniosek jest automatycznie realizowany przez bank.

PKO Rachunki Wirtualne

Od 6 sierpnia w iPKO biznes nową funkcję mają też rachunki wirtualne. Rachunki są przeznaczone dla beneficjentów płatności masowych. Umożliwiają zarządzanie płatnościami dłużników, które wpływają na rachunek klienta. Przez iPKO biznes klienci mogą:

  • podejrzeć parametry umowy rachunków wirtualnych: identyfikator usługi, format rachunku oraz parametry księgowań zbiorczych,
  • sprawdzić historię transakcji dla danego numeru rachunku wirtualnego,
  • skorzystać z podglądu, prezentacji i wyeksportowania do pliku analityki księgowania zbiorczego zarejestrowanego na rachunku,
  • korzystać z generatora rachunków , który umożliwia tworzenie kolejnych numerów rachunków wirtualnych.

W najbliższym czasie rachunki wirtualne będą też spełniać funkcje rachunków obciążeniowych. Takie rozwiązanie umożliwia zrobienie przelewu jednorazowego lub split z rachunku bieżącego poprzez nadpisanie powiązanego rachunku wirtualnego, który będzie prezentowany kontrahentowi (odbiorcy płatności) jako rachunek drugiej strony. Tym samym np. ewentualny zwrot środków zostanie dokonany na rachunek wirtualny co pozwoli na szybką identyfikacje takiej płatności.

Trwają również prace nad możliwością aktywowania modułu kartowego online. Klienci biznesowi dzięki modułowi będą mogli zarządzać wszystkimi kartami w przedsiębiorstwie: przeglądać historię transakcji i dostępne na kartach środki, generować wyciągi w formacie (PDF, XLS, CSV), ustawiać limity czy unieważniać karty.