– Wydawało się, że obszar księgowości będzie jeszcze długo domeną rozwiązań papierowych. Dziś nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorcy szybko przystosowują się do zmieniających się trendów. Wielu naszych klientów, prowadzących swoje rozliczania w oparciu o KPiR lub ryczałt, z niecierpliwością czekało na usługę Biura rachunkowego dla przedsiębiorców oraz Konsultacji – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

Biuro rachunkowe i konsultacje dostępne w ING Księgowość

Klienci mogą powierzyć prowadzenie swojej księgowości dedykowanym ekspertom ING. Specjaliści zaksięgują faktury, utworzą deklaracje, rozliczą ZUS oraz z końcem miesiąca wyślą podsumowanie kwot podatków do zapłaty. W międzyczasie klienci mogą korzystać z nieograniczonej liczby konsultacji. Usługa jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy bankowości internetowej Moje ING.

Kolejną usługą są Konsultacje księgowe, w ramach których klient może zadać pytanie ekspertom księgowym bezpośrednio w aplikacji, a odpowiedź otrzyma w ciągu 48h (2 dni robocze). Konsultacje obejmują zagadnienia podatkowe, kadrowo-płacowe, pomoc w przygotowaniu regulaminów oraz polityk RODO, finansowanie faktur i windykację należności od kontrahentów.

Usługa jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy bankowości internetowej Moje ING oraz ING Business. Z oferty mogą korzystać również przedsiębiorcy, który nie posiadają rachunku firmowego w ING Banku Śląskim – czytamy w komunikacie.