Z poziomu serwisu iPKO można przejść do strony obligacjeskarbowe.pl bez konieczności ponownego logowania. Jest to możliwe z nowego kafla „Obligacje” Skarbowe w Moich Produktach oraz z nowego przycisku „Obligacje Skarbowe” dodanego w sekcji Biuro Maklerskie na stronie internetowej – czytamy w komunikacie PKO BP.

W serwisie iPKO można prościej kupić obligacje skarbowe

Po wybraniu nowego kafla klient zostanie przeniesiony do strony z ofertą, gdzie będzie mógł online kupić obligacje Skarbu Państwa – bez konieczności ponownego logowania. Ich stan sprawdzimy potem w serwisie iPKO. Na stronie obligacjeskarbowe.pl można znaleźć między innymi stałooprocentowane obligacje 3- miesięczne i 2-letnie, a także indeksowane inflacją z oprocentowaniem 1,30% na 4 lata lub 1,70% na 10 lat.

To kolejna ciekawa nowość dla klientów największego polskiego banku. Wcześniej PKO BP udostępnił zdalne zakładanie rachunku inwestycyjnego z poziomu serwisu iPKO. Było to pierwsze komercyjne wykorzystanie usługi e-Podpisu mSzafir.

W połowie września PKO Bank Polski pochwalił się także pierwszym milionem złotych przelanym za pomocą Asystenta głosowego w aplikacji IKO. Asystent został udostępniony w maju tego roku, a za jego pomocą można m.in.: zrobić przelew zwykły do odbiorcy zdefiniowanego lub na numer konta, zrobić przelew na telefon, sprawdzić stan konta, przeszukać historię konta, doładować telefon, zapłacić BLIKIEM.

/RT