Od czerwca Pekao wykorzystuje usługę otwartej bankowości w procesach udzielania  pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej. Prostszy proces kredytowy i szybsza decyzja kredytowa – takie korzyści zyskują klienci Pekao dzięki możliwości udostępnienia historii rachunku z innego banku online w ramach otwartej bankowości.

Otwarta bankowość w Pekao24 i PeoPay

Otwarta bankowość to nowy standard na rynku usług płatniczych wdrożony zgodnie z dyrektywą unijną PSD2. Dzięki otwartej bankowości klienci Pekao w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay zyskują pełny obraz swoich finansów. Mogą sprawdzać salda oraz historie swoich kont, w tym kart kredytowych, posiadanych w innych bankach oraz zlecać przelewy.

Aktualnie dzięki otwartej bankowości można pobrać do procesu kredytowego historię rachunku prowadzonego w jednym z następujących banków: Santander, Millenium, Alior, BNP Paribas, ING, Credit Agricole. Kolejne banki będą dołączane sukcesywnie. Szybka ścieżka analizy zdolności kredytowej klienta to możliwość szybszej realizacji celu, na który klient chce pozyskać dodatkowe środki.

– Dzięki otwartej bankowości klienci zyskali wygodne narzędzie umożliwiające zarządzanie kontami z różnych banków w jednym serwisie. Wdrożenie tego rozwiązania oznacza także nowe możliwości, które wykorzystujemy w procesie kredytowym. Wystarczy, że klient doda dostęp do informacji o swoim rachunku w innym banku, a doradca będzie mógł przeanalizować potrzebne w procesie kredytowym dane bez zbędnego czekania na papierowe dokumenty– mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Otwarta bankowość i możliwość weryfikacji historii rachunku klienta z innego banku sprawia, że proces udzielania pożyczki gotówkowej, limitu w koncie i karty kredytowej jest jeszcze prostszy, wygodniejszy oraz szybszy. Pekao promuje w tym rozwiązaniu także proekologiczne podejście – proces online nie wymaga drukowania historii rachunku i dzięki temu możemy zaoszczędzić bardzo duże ilości papieru.

Klienci Pekao mogą skorzystać z otwartej bankowości i dodać opcję dostępu do rachunków w innych bankach w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji mobilnej PeoPay.