Twórcą programu wspierającego międzynarodowe młode firmy technologiczne są 360 Lab i CoLab44. Nowo powstały inkubator 360 Lab jest think tankiem i centrum innowacji grupy myWorld. Został założony w 2018 roku i jest niezależną spółką z siedzibą w Graz w Austrii. Oficjalna inauguracja 360 Lab odbędzie się 16 października br.

Jak się zgłosić?

Program, który będzie realizowany w Graz i San Francisco, składa się z trzech etapów i rozpocznie się w styczniu 2019 r. Inicjatywa jest skierowana do startupów technologicznych, których działalność jest związana z platformami marketplace, FinTech, technologią blockchain, sztuczną inteligencją, SaaS, e-commerce itp.

Wnioski o uczestnictwo w programie Akcelerator 360 Lab można składać w terminie od 20 września do 11 listopada 2018 r. za pośrednictwem strony internetowej: www.360-lab.com. Selekcja będzie przebiegać w kilku etapach. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 12 grudnia, zostanie wybranych pięć startupów o największym potencjale.

Warunki do rozwoju

Przez pierwsze cztery miesiące produkty i usługi startupów zostaną dostosowane do oczekiwań rynku. Zostanie też wybrana najskuteczniejsza metoda sprzedaży. Pod koniec pierwszej fazy, podczas tzw. „Demo Day”, startupy zaprezentują swoje postępy potencjalnym inwestorom. Jeśli uczestnikom programu uda się zrobić na nich dobre wrażenie, wówczas nie tylko zdobędą finansowanie, ale także otrzymają wyjątkową szansę, aby sprawdzić swoje siły w Dolinie Krzemowej.

W CoLab44 w San Francisco czekają ich trzy miesiące intensywnej pracy, podczas których będą przygotowywać się do międzynarodowego debiutu, kierując się zasadą, że im więcej użytkowników lub im wyższe przychody, tym większy venture capital.