„Cinkciarz Pay” – warto pochylić się nad tą nazwą, poświęcić minutę na refleksję…

Cinkciarz.pl wprowadza kolejne udogodnienia dla swoich klientów, tym razem jest to sposób płacenia mobilnego w ponad 30 tys. sklepów dwóch wiodących  graczy na rynku płatności w Polsce. Niedawno kantor udostępnił także możliwość płacenia bezstykowego za pomocą Apple Pay. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Jak to możliwe? Umowę z Dotpay i eCard podpisała Conotoxia Sp. z o.o., spółka powstała na potrzeby rynków zagranicznych. (Zarówno Conotoxia Sp. z o.o., jak i Cinkciarz.pl. Sp. z o.o. należą do grupy Conotoxia Holding Group). Conotoxia sp. z o.o. to Krajowa Instytucja Płatnicza (numer w UKNF IP30/2015).

Szybko i wygodnie

Funkcja pozwala klientom serwisu na dokonywanie płatności za zakupy w sklepach internetowych. Transakcje realizowane w sklepach obsługiwanych przez dwóch największych integratorów płatności w Polsce mogą być opłacane w wielu walutach. Osoby dokonujące zakupów online korzystają z Cinkciarz Pay bez dodatkowych opłat i prowizji. Aktywacja nowej formy płatności jest dostępna dla sklepów współpracujących z Dotpay oraz eCard w ramach bramki płatniczej i nie wymaga dodatkowych integracji.

Konkurencja rośnie

Internetowy kantor wymiany walut stał się już portalem finansowym i udostępnia coraz więcej opcji dokonywania operacji finansowych. Tym razem wprowadził własny system płatności mobilnych, który ma rywalizować z Apple Pay i Google Pay i innymi podmiotami na rynku.

Cinkciarz.pl działa od 2010 roku. Obecnie oferuje klientom biznesowym oraz indywidualnym wymianę 26 walut przez całą dobę, realizację przekazów pieniężnych, a także możliwość dokonywania płatności online oraz zawieranie transakcji na rynku Forex. Jest członkiem międzynarodowej organizacji SWIFT.