Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowy gracz na rynku hulajnóg w Warszawie. W stolicy debiutuje Dott

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 7 maja 2020, 15:28 Aktualizacja: 7 maja 2020, 15:29

W Warszawie rusza Dott Polska, nowa marka wypożyczająca elektryczne hulajnogi na minuty. Firma na start wprowadza aż 1500 pojazdów, czyli znacznie więcej niż konkurencja.

Nowy gracz na rynku hulajnóg w Warszawie. W stolicy debiutuje Dott

Cena za wypożyczenie jednośladu Dott to 2,70 złotych za odblokowanie i 49 groszy za minutę jazdy. To podobny cennik jak u konkurencji – przykładowo Lime i hive udostępniają hulajnogi w cenach 3 złotych za odblokowanie i 50 groszy za minutę jazdy. Dott oferuje jednak ciekawe pakiety startowe.

Hulajnogi na minuty Dott wjeżdżają do Warszawy

Pierwszy z nich to pakiet 2 za 5, który pozwoli użytkownikom skorzystać z dwóch przejazdów dziennie po 15 minut w cenie 5 złotych. Drugi to pakiet tygodniowy dla bardziej wymagających użytkowników, obejmujący 50 15-minutowych przejazdów w cenie 19,99 złotych. Co ważne hulajnogi mają być rozlokowane nie tylko w centrum miasta, ale również na jego obrzeżach.

– Na rynku francuskim i włoskim, zaobserwowaliśmy zmianę trendu w korzystaniu z hulajnóg w dobie pandemii: ludzie zaczęli przemieszczać się w obrębie swoich dzielnic mieszkalnych, a nie jak dotychczas do centrum miasta. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, postanowiliśmy w Warszawie skupić się na razie na zaoferowaniu naszej usługi w dzielnicach mieszkalnych – mówi Borys Pawliczak, Generalny Manager Dott.

Dott nie jest jedynym dostawcą hulajnóg na minuty, który oferuje wynajem jednośladów w modelu subskrypcyjnym. Dzięki Lime Pass za 19,99 zł można odblokowywać hulajnogi Lime za darmo przez 7 dni. Wciąż jednak trzeba uiszczać opłatę za minutę jazdy, która w przypadku Lime wynosi 50 groszy.

Tym samym na rynku e-hulajnóg robi się coraz bardziej tłoczno. Dott dołączy bowiem do Lime, hive, Bolta, Bird, czy City Bee. Bolt zadebiutował na polskim rynku kilka tygodni temu – wybierając dość nietypowy okres na rozpoczęcie działalności.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowy-gracz-na-rynku-hulajnog-w-warszawie-w-stolicy-debiutuje-dott