Rachunek Plan Biznes obejmuje konto podstawowe z rachunkami pomocniczymi, Plan Basic z zestawem produktów i usług, które klient otrzymuje za darmo oraz trzy dodatkowe plany transakcyjne do wyboru w zależności od potrzeb firmy.

Rachunek skierowany jest do nowych klientów banku z segmentu mikrofirm, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących księgi rachunkowe. Rachunek Plan Biznes można otworzyć w oddziałach banku prowadzących obsługę klienta biznesowego i centrach bankowości korporacyjnej.

Plan Biznes – nowy rachunek od Alior Banku

Nowa oferta rachunku Plan Biznes umożliwia przedsiębiorcom bezwarunkowo dostęp do szeregu benefitów za 0 zł w ramach Planu Basic, który jest uruchamiany automatycznie wraz z otwarciem rachunku bieżącego. Klienci biznesowi korzystają zawsze za darmo z dwóch kart debetowych i wypłat gotówki bez prowizji w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku. Bank nie pobiera również opłat za przelewy własne oraz do ZUS i US realizowane za pośrednictwem bankowości internetowej oraz za moduł BusinessPro eFX Trader z korzystnymi kursami wymiany walut. Bezpłatne są również dostępy dla dwóch użytkowników systemu bankowości internetowej BusinessPro – wyjaśnia Alior Bank.

Spełniając jeden z dwóch wymogów aktywności – 4 transakcje kartą (z wyjątkiem karty wirtualnej) albo przelew do ZUS lub US w miesiącu (nie dotyczy realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych) – firma nie poniesie również kosztów za prowadzenie rachunku podstawowego oraz dwóch rachunków pomocniczych. W przeciwnym wypadku opłata za prowadzenie rachunku podstawowego wyniesie 60 zł miesięcznie, a opłata za prowadzenie każdego rachunku pomocniczego, w przypadku klientów, którzy z nich korzystają, będzie wynosić 30 zł miesięcznie.

Co oferują dodatkowe opcje w Planie Biznes?

Ponadto, wersję bazową uzupełniają trzy rodzaje dodatkowych planów w formie limitowanych darmowych produktów i usług. Cena każdego planu wynosi 30 zł miesięcznie:

  • Plan Karty obejmuje darmowe wydanie i użytkowanie dwóch kolejnych kart debetowych, dwie wypłaty w bankomacie obcym sieci krajowej lub europejskiej i jedną wpłatę we wpłatomacie miesięcznie.
  • Plan Przelewy to 60 przelewów bez opłat miesięcznie (przelewy krajowe, SEPA i płacowe realizowane za pośrednictwem bankowości internetowej) oraz 60 smsów autoryzacyjnych lub powiadomień sms w miesiącu.
  • Plan BusinessPro (bankowość online) to darmowy dostęp dla dwóch kolejnych użytkowników do bankowości internetowej BusinessPro oraz do modułu Import/Export, który umożliwia zaimportowanie zbiorczego pliku z transakcjami z systemu finansowo księgowego firmy do systemu bankowości internetowej.

Dodatkową zaletą planów jest możliwość samodzielnego zarządzania nimi za pośrednictwem bankowości internetowej BusinessPro. Klient może uruchomić online dowolną liczbę planów. W każdej chwili może je również dezaktywować.