Nowy formularz wniosku o finansowanie online ma bardziej przejrzystą szatę graficzną oraz uproszczone funkcjonalności. Jeśli klient nie jest zdecydowany na konkretny produkt, może zacząć od przedstawienia celu, na który potrzebuje finansowania.

ING wprowadza ułatwienia w kredycie dla firm

Określając potrzebę kredytu, klient otrzymuje propozycje produktów wraz z ich podstawowymi cechami i opisem działania. Ma to ułatwiać wybór właściwego rozwiązania. W każdej chwili można przerwać składanie wniosku zapisując dane, a następnie powrócić do niego w dowolnym momencie – czytamy w komunikacie.

W ING Banku Śląskim cały proces kredytowy dla firm jest dostępny zdalnie – od złożenia wniosku po wypłatę środków na konto. Dla finansowania do 6 mln zł bank najczęściej podejmuje decyzję do 48h. W procesie wnioskowania klient zdalnie zakłada konto z dostępem do bankowości internetowej i mobilnej ING Business, za pomocą której może podpisać umowę kredytową.

– Przy tworzeniu nowego wniosku uwzględniliśmy oczekiwania klientów pojawiające się podczas rozważania form finansowania dla swojej firmy. Przeprowadziliśmy wywiady z naszymi klientami i ułożyliśmy proces na podstawie ich potrzeb. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak użytkownicy ocenią nowe rozwiązanie, dlatego będziemy prosili ich o opinię. Pozwoli nam to na bieżąco dostosowywać proces, tym bardziej, że w pierwszej połowie 2021 roku planujemy kolejne zmiany ułatwiające dostęp do finansowania – powiedział Michał Tusznio, Dyrektor Banku odpowiedzialny za finansowanie firm w ING Banku Śląskim.