Partner serwisu Visa dla biznesu

Nubank ma już 25 mln użytkowników

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 5 czerwca 2020, 17:51 Aktualizacja: 5 czerwca 2020, 17:52

Nubank to challenger bank działający w Brazylii i Meksyku. Liczba klientów Nubank właśnie przekroczyła 25 mln osób. Fintech pozyskał 10 mln nowych użytkowników w zaledwie 10 miesięcy. W samej Brazyli z Nubank korzysta 20 mln osób.

Nubank

Nubank to challenger bank z Ameryki Południowej. Działa głównie w Brazyli i podobnie jak większość tego rodzaju projektów – oferuje wygodną aplikację mobilną, szybki proces założenia rachunku, kartę do konta i praktycznie brak opłat. 

Jednorożec z Brazylii wart 10 mld USD

Usługa spotkała się bardzo dobrym przyjęciem i obecnie Nubank pozyskuje ponad 40 tys. nowych klientów dziennie. Jest to też najwyżej wyceniany fintech w Ameryce Południowej, którego wartość szacowana jest na ponad 10 mld USD.

Nubank założono w 2013 roku. Fintech oficjalnie wystartował w 2017 toku i od tego czasu systematycznie rośnie.  W marcu usługa została udostępniona w Meksyku. Fintech pracuje też nad innymi krajami w regionie.

Dla porównania – Revolut ma 10 mln użytkowników, brytyjski challenger bank Monzo – 4,2 mln, a niemiecki n26 – ok. 5 mln. 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nubank-ma-juz-25-mln-uzytkownikow