Partner serwisu Visa dla biznesu

O elektromobilności w Katowicach. Znamy agendę Impact mobility rEVolution’19

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 26 września 2019, 14:24 Aktualizacja: 26 września 2019, 18:24

Już w dniach 9 i 10 października w Katowicach odbędzie się jedna z największych konferencji w Europie, poświęconych elektromobilności. Znamy pełną agendę Impact mobility rEVolution’19.

O elektromobilności w Katowicach. Znamy agendę Impact mobility rEVolution'19

Dziesiątki wystąpień i warsztatów w ramach 7 ścieżek tematycznych zgromadzą łącznie 150 mówców i ponad 5000 uczestników. Do Katowic przyjadą istotni dla branży politycy i menedżerowie z Polski i z regionu CEE. Pojawią się przedstawiciele dziesiątek firm i instytucji związanych z sektorem mobility, jak Grupa Volkswagen, Volvo, Mercedes-Benz, Northvolt, Umicore, Ertico, czy Ampire.

Pełna agendę Impact mobility rEVolution’19 można przejrzeć tutaj.

Impact mobility rEVolution’19 – kto pojawi się na konferencji?

W konferencji udział wezmą również przedstawiciele PKN ORLEN, Grupa Azoty, Tauron i ABB, a także Urząd Dozoru Technicznego, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych i Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia. Impact mobility rEVolution’19 to wszystko co ważne i nowe między innymi w dziedzinie zeroemisyjnych napędów, samochodów w sieci, nowych modeli biznesowych i rozwiązań dla smart city – zapewniają organizatorzy.

Swoje wystąpienia na Impact mobility rEVolution’19 zaprezentują także przedstawiciele rządu i spółek skarbu państwa. W Katowicach pojawią się między innymi Jadwiga Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jarosław Gowin minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Mikołaj Wild wiceminister infrastruktury – pełnomocnik rządu ds. CPK.

Wśród najciekawszych wystąpień można wymienić między innymi prelekcje Henrika Fiskera, znanego projektanta i przedsiębiorcy z rynku motoryzacyjnego. Jego wystąpienie zatytułowano „Koniec samochodu, który znam – porażki, które prowadzą do sukcesu”. Warto też posłuchać Oskara Forsa, reprezentującego spółkę Northvolt. Opowie on budowie największej fabryki baterii w Europie. Równie ciekawie zapowiada się prelekcja Kevina Noertkera, CEO firmy Ampaire – „Elektryfikacja nieba – w pełni elektryczny, zero emisyjny statek powietrzny”.

Największe wydarzenie dotyczące mobilności

Impact mobility rEVolution’19 to największe wydarzenie poświęcone mobilności, przemysłowi transportowemu i zaawansowanym technologiom w Polsce. Zgromadzi kluczowych graczy ze świata motoryzacji, transportu, smart city i administracji państwowej. To w Katowicach odbędzie się premiera nowego, elektrycznego Volkswagen ID.3 i po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć bolid Formuły E, a także spotkać Allana McNish’a byłego kierowcę F1, obecnie szefa drużyny Audi Sport ABT Schaeffler.

– Do dyspozycji uczestników będą także symulatory Formuły E. W e- Expo uczestnicy będą mogli obejrzeć wodorową Toyotę Mirai, Mercedesa EQC i elektryczne motocykle, rowery, autobusy, a nawet śmieciarkę. Agencja Rozwoju Przemysłu zaprezentuje elektryczny autobus Rafako. W Startup city zaprezentują się również polskie startupy, które pokażą m.in.: pojazd elektryczny Torqway czy Pima velobike. Impact mobility rEVolution to też pierwsze wydarzenie w Polsce, które dba o ekologię. Będziemy segregować śmieci, a w nowej ekostrefie Green Street każdy uczestnik otrzyma nasiona drzew do posadzenia oraz butelkę wielokrotnego użytku, którą będzie mógł uzupełnić katowicką kranówką – informuje organizator.

Fintek.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. W zakładce Elektromobilność czytelnicy Fintek.pl znajdą blisko 200 artykułów na temat pojazdów elektrycznych, rozwoju stacji ładowania, carsharingu, e-hulajnóg, rozwiązań fintech w transporcie publicznym, jak również o zmianach prawnych regulujących ten obszar gospodarki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

o-elektromobilnosci-w-katowicach-znamy-agende-impact-mobility-revolution19