Partner serwisu Visa dla biznesu

Wiemy coraz więcej o nowych iPhone’ach

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#iPhone
Opublikowano: 6 września 2018, 13:09 Aktualizacja: 2 września 2019, 11:38

Prezentacja nowych iPhone’ów została zaplanowana na 12 września, ale już teraz wiadomo o nich niemal wszystko. Od nazwy, po szczegółowe parametry i cenę.

Nowy iPhone

Zgodnie z informacjami serwisu 9to5mac największy model ma się nazywać iPhone XS Max, co oznacza odejście od schematu nazewnictwa stosowanego w Apple od 2014 roku. Zgodnie z wcześniejszym zwyczajem największy smartfon powinien się nazywać iPhone XS Plus… Bezpośredni następca iPhone’a X z zeszłego roku ma nosić nazwę iPhone XS, natomiast kontynuator serii iPhone 8 dostanie po prostu wyższy numer – iPhone 9. Tyle jeżeli chodzi o nazewnictwo, a co z parametrami i ceną?

iPhone XS Max – tak ma się nazywać największy iPhone. Co Apple przygotowało na premierę?

iPhone XS Max będzie miał ekran o przekątnej 6,5 cala (16,5 cm), wykonany w technologii OLED. XS Max zostanie wyposażony w 4 GB RAM-u, a przy jego zakupie otrzymamy ładowarkę do szybkiego ładowania. Może to być szczególnie przydatne właśnie przy bardziej pojemnej baterii największego modelu, ale zgodnie z zapowiedziami Apple, takie ładowarki mają otrzymać nabywcy wszystkich najnowszych smartfonów.

sprawdź ofertę apple

iPhone XS Max ma kosztować 900-1000 dolarów, chociaż warto dodać, że jest to cena netto, nie uwzględniająca cła i podatku VAT. W Polsce za nowe smartfony z „nadgryzionym” jabłkiem trzeba będzie zapłacić około 4 tysiące złotych, a w przypadku XS Max cena może się zakręcić nawet w okolicach 5 tysięcy PLN.  Nowe smartfony mają działać w oparciu o iOS 12 i procesor Apple A12. Wszystkie modele zostały wyposażone w funkcje FaceID. Więcej informacji o specyfikacji nowych iPhone’ów i filmik je prezentujący można znaleźć tutaj.

To jak klienci zareagują na nowe iPhone’y będzie o tyle ważne, że według analityków Gartnera spółka z Cupertino straciła pozycję wicelidera w światowej sprzedaży smartfonów. Na najniższy stopień podium zepchnął ją chiński Huawei, a wciąż niedoścignionym liderem pozostaje Samsung. Czy Tim Cook ma powody do obaw? Raczej nie. Pomimo tego, że Apple sprzedaje mniej telefonów, to i tak zarabia coraz więcej na ich sprzedaży. Wszystko za sprawą rekordowo drogiego iPhone’a X. Więcej na ten temat wyników Apple można przeczytać tutaj.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

o-nowych-iphoneach-wiemy-coraz-wiecej